VNL’de ilk haftanın sıfır çeken takımları

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Miletler Ligi’nde (VNL) heyecan devam ediyor.

Üç ayaktan oluşan Milletler Ligi’nde ilk hafta maçları Japonya ve Türkiye’nin ev sahipliğinde Nagoya ile Antalya’da oynanıyor. Nagoya’da oynanan maçlarda sona gelinirken Antalya’da ise Türkiye-ABD karşılaşmasının oynanmasıyla ilk hafta tamamlanacak.

FIVB Milletler Ligi’nde ilk haftanın sıfır çeken takımları belli oldu. Cesar Hernandez yönetimindeki Güney Kore, Giovanni Guidetti yönetimindeki Sırbistan, Felix Koslowski yönetimindeki Hollanda ve Ferhat Akbaş yönetimindeki Hırvatistan ilk hafta oynadıkları maçlarda galibiyet alamadı.

  • Bulgaristan, Almanya, Japonya ve Brezilya karşısında sahadan galibiyet alamadan ayrılan Hırvatistan; bu dört maçta set dahi alamayarak VNL’de ilk haftayı sıfır çekerek kapattı.
  • Organizasyonun ilk dört maçta set alamayan bir diğer takımı ise Güney Kore oldu. Antalya’da Türkiye, Kanada, ABD ve Tayland karşısında sahadan set alamadan ayrılan Güney Kore, sıfır çeken takımlar arasına katıldı.
  • Oynadığı ilk dört maçta yalnızca Dominik Cumhuriyeti’nden puan alan Hollanda; Almanya, Brezilya ve Çin’e puan alamadan kaybederek 4’te 0 yapan takımlardan biri oldu.
  • İlk turu Antalya’da tamamlayan son Dünya şampiyonu Sırbistan ise Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya beş sette kaybetti. Son Dünya şampiyonu, Türkiye ve İtalya karşısında ise sahadan puan alamadan mağlup ayrıldı.

FIVB Milletler Ligi’nde güncel sıralama ve puan durumuna ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.