Voleybol aşkı ona 4. Kademe Antrenör Belgesi aldırttı

1959 yılında Tokat’ta doğan 5 çocuk babası Ali Rıza Tayoğlu voleybol aşkı ile sürekli voleybolun içinde oldu. Tayoğlu gençlere büyük bir örnek teşkil etti ve 4. Kademe antrenör belgesini aldı.

Tokat Belediyesi’nde 25 yıl memurluk yaptıktan sonra emekli olan Ali Rıza Tayoğlu 1994 yılında voleybol salonlarına adım attı.

Tokat SSK Voleybol takımının Tokat Belediyesi bünyesine girmesiyle Ali Rıza Tayoğlu da Belediye Başkanı Nizamettin Aydın tarafından görevlendirildi ve voleybol macerası başlamış oldu.

Tokat Belediye Plevne 1994 ile 1999 yılları arasında şu andaki kategoride Voleybol 1. Ligi’nde mücadelesine başladı Tayoğlu da 1999 yılında maliyetiyle berber kapsamlı bir rapor hazırlayarak, bu raporu yönetime sundu.

Yönetim Tayoğlu’nun Tokat Belediye Voleybol Takımı’nın geleceği ile ilgili hazırladığı bu rapora onay verinde 1999-2000 sezonu sonunda Tokat halkının ve yönetim kurulunun destekleriyle Tokat Belediye Plevnespor Kulübü voleybolun en üst ligine çıkma başarısını gösterdi.

Tüm bu çalışmaların yanı sıra Tayoğlu teker teker katıldığı antrenör kurslarında da başarı elde etti ve 4. Kademe baş antrenörlük belgesini de cebine koydu.

Voleybol antrenörlük süresinde altyapıdan Efeler Ligi’ne kadar her kategoride baş ve yardımcı antrenör olarak 2000’e yakın görev alan Tayoğlu, amacının voleybol sporuna bundan sonra ne kadar katkı sağlanması gerekliyse elinden geldiği kadar voleybol sistemine artı katkılar sağlamak olduğunu söylüyor.

Tayoğlu ayrıca değerlendirmede de bulundu;

Ali Rıza Tayoğlu, ‘’2000-2001 sezonundan şu anda 2019-2020 sezonuna kadar çoğu voleybol kulüplerinin yok olup gitmesine rağmen 20 yıla yakın süredir Tokat voleybolunun ligin en üstünde devamlılığı ısrarla devam etmektedir. Tokat halkının voleybola vermiş olduğu değer ve en önemlisi bu devamlılığın sağlanmasında voleybola desteklerini esirgemeyen ve hep içinde olan voleybolu ve sporu seven başkan ve yönetim kurullarının iş başına gelmiş olmaları ve işi bilen yöneticilerle ile çalışmaları nedeniyle takım hep var olmakta. Bu takım yeri geldi bir alt lige düştü ama orda kalmayıp tekrar laik olduğu lige çıkmasını bildi. Bu da yine tekrar ediyorum voleybolu bilen seven gönül veren başta Belediye Başkanları Sayın Nizamettin Aydın, Sayın Adnan Çiçek ve bu başkanlarımızdan görevi devralıp şu anda her türlü desteklerini sağlayan Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu ve yönetimine Tokat ve şahsım adına şükranlarımı teşekkürlerimi sunarım” dedi.


Haberi Paylaş