Voleybol il temsilcileri belli oldu

Voleybol il temsilcileri listesi onaylanarak kesinleşti. 81 ilde voleybol faaliyetlerini yürütmek, voleybolun gelişmesini sağlamak, voleybol ile ilgili kişi ve kuruluşlarla uyumlu çalışmak üzere fahri olarak görev yapan voleybol il temsiliciliği görevini şu isimler yönetecek:

Adana: Yusuf Cemil Oğuz
Adıyaman: Nedim Yardımcı
Afyon: Bora Yiğit
Ağrı: Yusuf Öner
Aksaray: Kemal İpekdal
Amasya: Mahmut Albayrak
Ankara: Eyüp Bostancı
Antalya: Kenan Gürkan
Ardahan: Adnan Korkut
Artvin: Murat Ülker
Aydın: Mustafa Tankut
Balıkesir: Serdal Kavak
Bartın: Hüseyin Bayraktar
Batman: Muhammed Ömer Eren
Bayburt: Mustafa Topal
Bilecik: Murat Kola
Bingöl: Zeki Erkuş
Bitlis: Şahin Kardaş
Bolu: Erdal Yılmaz
Burdur: Resul Ay
Bursa: Şevket Ay
Çanakkale: Tahsin Öden
Çankırı: Ekrem Şahin
Çorum: Recep Öztuna
Denizli: Zafer Uğursal
Diyarbakır: Ahmet Karakurt
Düzce: Erdal Bostancı
Edirne: Ümüt Erdoğan
Elazığ: Hasan Sevim
Erzincan: Şefik Akçan
Erzurum: Yavuz Yurttaş
Eskişehir: Ersin Özen
Gaziantep:Mahmut Alkandağı
Giresun: Zafer Mutlu
Gümüşhane: Kemal Emiroğlu
Hakkari: Fahri Güldal
Hatay: Mustafa Kemal Soner
Iğdır: Ekber Akış
Isparta: Hüseyin Ercan Aydemir
İstanbul: Mustafa Çetin Acar
İzmir: Uğur Karakaş
Kahramanmaraş: İsmail Gençoğlan
Karabük: Sezgin Sayın
Karaman: Münevver Uysal
Kars: Serdar Zencirkıran
Kastamonu: Metin Oran
Kayseri: Ali Şen
Kırıkkale: Hüseyin Gözükara
Kırklareli: Hikmet Akkoyun
Kırşehir: Mevlüt Sönmez
Kilis: Ferman Sancı
Kocaeli: H. Ömer Gültekin
Konya: Mustafa Tarman
Kütahya: Ahmet Demir
Malatya: Mehmet Aslan
Manisa: Murat Emmedik
Mardin: Samim Alkan
Mersin: Seniha Deniz
Muğla: Ümit Zafer Dokucu
Muş: Nizamettin Yaman
Nevşehir: İlhan Ekici
Niğde: Gürkan Yılmaz
Ordu: Kemal Cebeci
Osmaniye: Mehmet İnci
Rize: Mecit Gürsoy
Sakarya: Fethi Mehmet Ayav
Samsun: Suat Koçer
Siirt: Cihat Akınay
Sinop: Gülseren Avşar
Sivas: Tarık Biçer
Şanlıurfa: Mehmet Akar
Şırnak: Beytullah Birlik
Tekirdağ: Kazım Ceyhan
Tokat: İbrahim Tarun
Trabzon: Ali Kavaz
Tunceli: Aydın Yeşiltaş
Uşak: Muhittin Aydın
Van: Şerif Dede
Yalova: Ali Ergin
Yozgat: Neşet Altınok
Zonguldak: Mehmet Zekai Cangöz

Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol İl Temsilcisi Talimatı’nın 8. Maddesinde voleybol il temsilcilerinin görevleri şöyle sıralanıyor:
a) İl Voleybol faaliyetlerini geliştirmek, salon/plaj voleybolunun sevilip yaygınlaşması için planlı çalışmalar yapmak,
b) Federasyonun görevlerine uyumlu olarak illerindeki spor faaliyetlerini yürütmek ve yürütülmesini izleyip, denetlemek,
c) Federasyonun, kulüplerin, sporcuların ve çeşitli kuruluşlar tarafından düzenlenecek spor faaliyetlerine ilişkin programları ve bütçe imkanlarını da göz önünde bulundurarak mahalli voleybol faaliyetlerini hazırlamak, il ve ilçe müdürlüğünün de onayını aldıktan sonra uygulamak, denetlemek ve sonuçlarının tescilini sağlamak,
d)  Federasyonca çıkartılan talimat, genelge ve emirleri, voleybol ile ilgili yenilik veya değişiklikleri kulüplere ve kuruluşlara zamanında duyurmak, takip ve kontrolünü yapmak,
e) İl Tertip Komitesinin toplantılarına katılmak,
f) İl Hakem Kuruluna Başkanlık etmek,
g) TVF Voleybol Hakemliği Talimatı ile verilen görevleri yerine getirmek
h) İlinde voleybol faaliyetleri içinde yer alan tüm antrenör, hakem ve gözlemci gibi spor elemanlarının eğitim hizmetlerini Federasyon ile işbirliği yaparak programlamak ve yürütmek,
i) İllerdeki voleybol faaliyetlerinin tüm kayıtlarının tutulmasını sağlamak,
j) Federasyon tarafından o bölgede kendisine verilecek temsilcilik, gözlemcilik, denetçilik ve organizatörlük gibi görevleri yapmak,
k) İllerinde faaliyet gösteren sporcu ve kulüplerin; gelişmesini ve faaliyetlerinin devamlılığını sağlayıcı tedbirleri almak,
l) Voleybol dalında ihtisas Kulüplerinin kurulmasını, kurulmuş kulüplerin Voleybol faaliyetlerine katılmasını sağlamak,
m) Voleybol faaliyetlerinde görev alan tüm görevlilerin (fahri görev yapanlar dahil) kayıtlarının tutulmasını sağlamak üzere İl Müdürlüğü ile işbirliği yapmak,
n) İllerinde lisanslı voleybolcu, antrenör ve  hakem sayısının artmasına yönelik çalışmalar yapmak.

 


Haberi Paylaş