Voleybol kalenizi çok beğendim

Afrika Şampiyonasına hazırlanan Tunus Genç Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Genç Erkek Milli Takımımızla ortak kamp ve hazırlık maçları yapmak üzere Ankara’da.

Tunus Genç Erkek Milli Takım Antrenörü Manoiv Gara, Ankara’da iyi bir hazırlık dönemi geçireceklerine inandığını, yapacakları maçlarla buradan deneyim kazanarak ayrılacaklarını söyledi.
Türk voleybolu ile ilgili olarak geniş bir bilgiye sahip olduklarını ifade eden konuk antrenör şunları söyledi:
 
“Türkiye hakkında gelmeden önce de fikrimiz vardı. Tunus ve Türkiye birbirine benziyor. Üniforma ve bayrak renklerimiz aynı. Ayrıca bayrağımızda sizinki gibi ay ve yıldız var. Voleybolla ilgili olarak da Avrupa’da nasıl bir gelişme kaydettiğinizi takip ediyoruz. İtalya ve Sırbistan gibi büyük takımlar arasında yer almaya başladığınızı görüyoruz. Türkiye hakkında güzel düşüncelerimiz var. Buraya geldiğimizde de voleybol kalenizi gördük, burada salon var, otel var, federasyon ofisleri var. Sadece burası bile Türkiye’de voleybolun ne kadar geliştiğini gösteriyor.”
 
Turist olarak Türkiye’ye daha önce geldiğini, takımıyla birlikte ilk kez ziyaret ettiğini anlatan Gara, köklerinde Türklük olduğunu söyledi. Türkiye Voleybol Federasyonuna, Ankara’ya gelmelerine yardımcı olduğu ve takımını ağırladığı için çok teşekkür eden Manoiv Gara, “Bize burada çok iyi çalışma şartları sunuldu. Bizler de sizi her zaman ülkemizde ağırlamak isteriz” diyerek sözlerini tamamladı.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.