Voleybol maçları Ülker Sports Arena’da

2020 Olimpiyat Oyunları’na aday olan İstanbul’da incelemeler devam ediyor.
 
Olimpiyat Komitesi yetkilileri Olimpiyat Oyunları’nda voleybol maçları için Fenerbahçe’nn tesisi olan Ülker Sports Arena’yı da gezdiler.
 
İnceleme sırasında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Bşkanı Prof.Dr. Uğur Erdener ve İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat eşliğinde ilk olarak Ataşehir’deki Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da incelemelerde bulunan IOC Değerlendirme Komisyonu’nu salon girişinde Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Semih Özsoy, Fenerbahçe Kulüp CEO’su Hasan Hakkı Yılmaz, eski yöneticilerden Ali Koç, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Kaptanı Ömer Onan karşıladı.
 
Fenerbahçe Ülker Arena’daki gezi sırasında Türkiye Yıllız Kız Milli Takımı da Olimpiyat Komitesine eşlik etti. Kadın voleybolcularımız IOC Başkan Yardımcısı Craig Reedie başkanlığındaki komisyonun üyelerine imzalı forma hediye etti.
 
IOC üyelerine bir sunum yapıldı ve sunumda yer alan ana başlıklar ise şöyleydi. “İSTANBUL’un Kültürel çoğulcu yapısı” “Türkiye’nin son 10 yılda gerçekleştirdiği büyük reformlar””Önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünyanın en büyük 10 ekonomisinde yer almasının kuvvetle muhtemel görünmesi”,  
“Türkiye’nin ve İstanbul’un her türlü uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktaki başarısını kanıtlaması.”

İstanbul bir olimpiyat şehri olarak çoktan yükselmeye başlamış olması anlatıldı ve bu sunum ilgi gördü.

 Haberi Paylaş