Ali Peçen Sportif Spor Kulübü

Ülkemizin en fazla şampiyonluk yaşayan ve en çok milli olmuş efsane voleybolcularından Ali Peçen’in kurucusu ve başkanı olduğu Ali Peçen Sportif Spor Kulübü “AP Sportif”, Ataşehir’de ana branş olarak Ali Peçen Voleybol lisanslı takımlarıyla ve Ataşehir bölge sorumlusu olduğu Tofaş Spor Kulübü ile Tofaş Basketbol ve Voleybol Spor Okulları organizasyonunda kendi tesislerinde faaliyet göstermektedir. Geçtiğimiz dönemde Küçük takımlarıyla İstanbul Ligi şampiyonluğu gibi birçok derece elde etmiş ve başarılı sonuçlar alarak, kadrodaki bazı oyuncuları Sultanlar Ligi takımlarının 2. Lig takımlarına yükselme imkanı yakalamıştır.

Üst Göztepe (Esatpaşa, Ataşehir) lokasyonunda bulunan diğer tam donanımlı ALİ PEÇEN SPORTİF EĞİTİM MERKEZİ adında ve kendisine ait tesisinde Voleybol, Basketbol, Temel Cimnastik, Fitness, Resim ve Satranç branşlarıyla hizmet vermektedir. AP Sportif, 5-17 yaş spor okulları ve gelişim grupları yanında, üniversite son sınıfa kadar çocuk ve gençlere imkan veren ve tüm yaş kategorilerinde lisansları çıkarılarak Voleybol ve Basketbol Federasyonu resmi liglerine katılan takımlarıyla resmi liglerde mücadele etmektedir.

Lisanslı sporcu olmak için voleybolda ve basketbolda temel gelişim çalışmalarına katılan sporcular, genel direktör Ali Peçen’in voleybol gruplarında sahaya teknik dokunuşu ile hızlı bir performans artışı sağlamaktadır. Amacı çocukların sporla büyümesini sağlamak, spor kültürü alarak büyüyen başarılı sporcular yetiştirmek ve bu sporculara lisans çıkararak takımlarda yer vermek, mümkünse anlaşmalı özel okullarda sporcu bursu kazandırmaktır.

Tüm Ataşehir ve yakın çevresi ile üst Göztepe bölgesinde faaliyet göstermektedir.

 • Adres: Ataşehir, Esatpaşa mah. Göztepe Emaar AVM lokasyonu Zübeyde Hanım Hizmetiçi Binası, İSTANBUL
 • Adres: Ali Peçen Voleybol Ataşehir, Merdivenköy Yolu cad. No: 1 Küçükbakkalköy-Ataşehir
 • Telefon: 0216 510 05 05 – 0545 965 20 75
 • E-Posta: kurumsal@apsportif.com
 • Web site: apsportif.com
 • KONUMU GÖSTER

Ekibimiz

 • Ali Peçen

  Kurucu Başkan, Antrenör

  Yaklaşık 180 kez voleybol milli takım formasını giymiştir. 12 Türkiye Şampiyonluğu ile Türkiye’de en fazla şampiyonluk yaşayan sporculardandır.

  Bu sayıya yaklaşan Türkiye Kupası Şampiyonluğu ile Cumhurbaşkanlığı kupaları almıştır.

  Başarıları arasında, Avrupa dereceleri, Akdeniz Oyunları şampiyonlukları ile Balkan Şampiyonlukları, Avrupa Ligi şampiyonlukları ile Türkiye Plaj Voleybolu’nda 15 kez Türkiye Şampiyonluğu ve Dünya 14. Lüğü bulunmaktadır.

  Sırasıyla Eczacıbaşı, Halkbank, Netaş, Erdemir, Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarında oynamıştır. Galatasaray hariç oynadığı tüm takımlarda şampiyonluk kupası kazanmış ve kulüplerin tarihine geçecek ilk defa elde edilen başarılar kazanmıştır.

  Ali Peçen, 2009 yılında Galatasaray Voleybol Takımına transfer olmuş ve ilk yıl Türkiye kupasında final oynadıktan sonra 2011 yılında voleybolda oyunculuk kariyerini noktalamıştır.

  Ataşehir ve Üst Göztepe bölgelerinde 6-22 yaş çocuk ve gençlere spor eğitimi veren kendi adında faaliyetlerini sürdüren ALİ PEÇEN SPORTİF SPOR KULÜBÜ “AP Sportif” Başkanı olan Ali Peçen, 4. Kademe antrenör belgesi sahibi olup aynı zamanda FMV Işık Okulları ve FMV Işık Spor Kulübü Voleybol Sorumlusu olarak koordinatörlük görevini yürütmektedir.

Foto Galeri

Paylaş

Comments are closed.