Altekma Voleybol Okulu

Tüm altyapı kategorilerinde faaliyet gösteren Altekma Spor Kulübü hem gençlerin gelişimine hem de fırsat eşitliğine olan inancıyla yoluna Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Ben sporcunun zeki, çevik, ve ahlaklısını severim.’’ sözünün ışığında devam etmektedir.

Spor okullarımızda görev alan uzman antrenörler, çocuklarımıza fiziksel-bilişsel, sosyal ve psikolojik anlamda fayda sağlamayı amaç edinmişlerdir.

Birçok altyapı kategorilerimizde gösterdiğimiz faaliyetlerin en başında en temel ve küçük grubumuz olan Temel Hareket Eğitimi grubumuzla Altekma Voleybol Spor Okulları olarak en büyük hedefimiz, çocuklarımıza önce güncel hayat yolundaki elde edinilmesi gereken temel hareket becerilerini kazandırarak kendi vücutlarını, sınırlarını bilmeleri ve belirlemelerini, yapabileceklerini keşfetmelerini sağlayıp bu zaman ile birlikte sosyalleşmeleri, benlik algısının oluşum ve kazanımlarını, serbest zamanlarını aktif/olumlu yönde kullanmalarına yol göstermek ve nitelikli birey/sporcular yetiştirmektir.

Voleybola erken yaşta başlayan çocuklarımız voleybol branşı içerisinde yer alan servis atma, blok yapma ya da smaç adımlama/vurma gibi temel hareketler sayesinde el/ayak/bacak/göz/kol gibi vücudunun bir çok farklı kısımlarının koordineli hareket etmesi ile bu gibi temel hareketleri uzman antrenörlerimiz, her çocuğun farklı gereksinimleri olan planlı çalışmalarıyla çocuklarımızın koordinatif yetilerinin gelişmesinde büyük katkı sağlamaktadırlar.

Bu sayede sadece spor yaparken değil hayatının her alanında kullanabileceği koordinasyon becerisini kazanmış olurlar. Bunun yanında takım olma bilinci, yardımlaşma ve birbirlerinin hatalarını tolere etmeyi öğrenirler.

Spor okullarımızda devam eden öğrencilerin gelişimleri, antrenörleri tarafından sürekli takip edilerek, hedeflenen seviyeye ulaşan sporcularımız Altekma Spor Kulübü bünyesinde yer alan ve altyapı kategorilerinde mücadele eden yarışmacı takımlarda kendilerine yer bularak resmi müsabaka tecrübesi yaşarlar.

Bununla birlikte sadece çocuklarımıza değil, sporu seven birçok ebeveyn ve yetişkinlerimize de bu konuda planlı çalışmalar ile birlikte Yetişkin Voleybolu olarak eğitim vermekteyiz.

MİSYONUMUZ

Türk sporunun gelişimine katkıda bulunmak, spor yapmayı çağdaş yaşamın bir gereği olarak algılayan, mutlu, kendine güvenen, zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı, disiplinli, mücadele gücü yüksek, örnek sporcular yetiştirmektir. Bu misyonla hareket eden kulübümüz, Türkiye ve İzmir’deki genç yetenekleri keşfederek altyapılara kazandırmayı, Türk Milli Takımlarına üst seviyede oyuncular yetiştirmeyi ve kaybolmaya başlayan spor sevgisini tekrar canlandırmayı hedefliyor.

VİZYONUMUZ

Altekma Spor Kulübü altyapı sporcularının katkısı ile Türkiye Liglerinde ve Avrupa’da başarılar elde ederek şampiyonluklara ulaşmak, liderlik, eğitim de kalite ve yenilik için çaba harcamak. Türk Milli Takımlarının başarısına katkıda bulunmak.

ANTRENMAN PROGRAMIMIZ:

KIŞ PROGRAMIMIZ:
Cumartesi ve Pazar günleri spor okullarımız
Haftada 3 gün ise yarışmacı gruplarımız antrenman yapmaktadır.

YAZ PROGRAMIMIZ:
Sporcularımız Salı/Çarşamba/Perşembe haftada 3 gün antrenman yapmaktadır.

Salon (1) Adres: Bornova Kampüsü
Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi Evka 3, No:126/3. Sk. No:1, 35050 Bornova/İzmir

Salon (2) Adres: Konak Kampüsü
Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Yenişehir, 35110 Konak/İzmir

 • Adres: Mimarsinan Mh. 1420 Sk. Yeni Özlem Apt. N:107 K:1 D:1 Konak/Alsancak/İZMİR
 • Telefon: 0506 512 53 26 – 0553 846 03 22
 • E-Posta: info@altekmaspor.com
 • Web site: altekmaspor.com
 • KONUMU GÖSTER

Ekibimiz

 • Emin Güven

  Altyapı Takımlar Sorumlusu

 • Dilan Çetin

  Altyapı Antrenörü

 • Efe Çolak

  Altyapı Antrenörü

 • Nazlı Sağır

  Altyapı Antrenörü

Foto Galeri

Paylaş

Comments are closed.