Hatay BBSK Voleybol Okulu

Voleybol spor okulumuz spora yeni başlayan 8 – 17 yaş arası kız ve erkek öğrencilere sporu sevdirmek, sporcu ruhunu kazandıracak ve voleybolun temelini oluşturup teknik ve fiziksel gelişimlerini takip ederek alt yapılarda bir temel oluşturmak amacıyla oluşturulmuştur.

Kulübümüzün alt yapısını oluşturarak mümkün olduğunca çok sayıda öğrenciye spor yapma imkanı sağlayıp, çocuklarda takım ruhu, disiplin, saygı, sevgi, özbenlik, başarı, zararlı alışkanlıklardan uzak durma gibi sporun temelinde olan kültürü kendilerine aşılayıp bunları birer davranış haline dönüştürüp sporu hayat biçimi olarak kabul etmelerini sağlamaktır. Bunların yanı sıra yetenekli sporcularımızı kulübümüz bünyesine kazandırdıktan sonra Türk ve Dünya voleyboluna profesyonel sporcular yetiştirmektir.

Alt Yapı çalışmalarımızı Kulübümüzün Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’a kazandırdığı çok kapsamlı ve güzel bir tesis olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezinde sürdürmekteyiz, bu anlamda Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hali hazırda erkekler 1. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren kulübümüzün misyonu alt yapı erkeklerde yetiştirdiğimiz oyuncuları A takımda oynatmaktır. Kadınlar düzeyinde a takımımız olmamasına rağmen kızlarında voleybolla tanışmasına imkan sağlayıp onlarında bu branşta kendilerini gösterme fırsatını sunmaktayız.

Kısa vadede alt yapıdan yetişen çocuklarımız ile birkaç senede a takım düzeyinde oynayabilecek sporcularla güzel ve başarılı sonuçlar alacağımıza inancımız tam.

  • Adres: Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi
    Altınçay, 118/1. Sk. No:12, 31040 Antakya/HATAY
  • Telefon: 0326 225 16 31
  • E-Posta: iletisim@hatayspor.org.tr
  • Web site: hatayspor.org.tr
  • KONUMU GÖSTER

Foto Galeri

Paylaş

Comments are closed.