Karşıyaka Voleybol Okulu

1912 yılında kurulmuş ve İzmir’in ilk spor kulübü olan Karşıyaka Spor Kulübü, armasında ay-yıldız taşıma hakkına sahip 3 kulüpten biridir. Karşıyaka Voleybol Takımımız 1. Lig seviyesinde mücadele etmektedir. Karşıyaka Voleybol ailesi olarak en büyük özelliğimiz; en küçük yaş gruplarından başlayarak kendi yetiştirdiğimiz sporcularımızı A takımımıza taşımaktır. Bu kapsamda A takımımızda yer alan 10 sporcumuz KSK Voleybol Spor Okullarımızdan yetişmiştir.

KSK Voleybol Spor Okulları, 7 ve 17 yaşları arasındaki tüm çocuk ve gençlerimize voleybol sevgisini aşılamak, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak ve sporu yaşamlarında yaşam biçimi haline getirmek için üstün çaba göstermektedir.

Vizyonumuz 

KSK Voleybol Spor Okullarında vizyonumuz; benlik saygısı yüksek, sorumluluk sahibi, paylaşmayı bilen, fiziksel, zihinsel ve sosyal boyutlarda gelişimlerini tamamlamış nitelikli sporcuları ile Türkiye’de örnek alınan bir voleybol şubesi olmaktır.

Misyonumuz

KSK voleybol Spor Okullarımızda misyonumuz; en küçük yaş gruplarından başlayarak sporcu adaylarımıza, spor bilimlerinden faydalanarak alanlarında uzman eğitmenler ile en doğru ve en yenilikçi spor eğitimleri vermek ve KSK Voleybol A Takımımızda yarışabilecek üstün nitelikli voleybolcular yetiştirmektir.

Hedeflerimiz

KSK Voleybol Spor Okulları olarak en büyük hedefimiz, çocuklarımıza Karşıyaka ruhu ile voleybolu ve genel olarak sporu sevdirmek, temel hareket becerilerinin kazandırılması ve voleybola özgü teknik bilgilerin öğretilmesi ve bu süreçte çocuklarımızın serbest zamanlarını olumlu ve iyi yönde kullanmalarına olanak sağlamak, sosyal, özgüven sahibi nitelikli bireyler ve sporcular yetiştirmektir.

Bu doğrultuda çocuklarımız yalnızca voleybol öğrenmekle kalmıyor, aynı zamanda KSK Voleybol şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz turnuvalar ve yaz kampları ile birlikte sosyalleşme ve eğlenme imkanı da bulmaktadırlar.

Bilimsel ve Yenilikçi Yaklaşım

Spor okullarımızda yer alan antrenörlerimizin tümü alanlarında uzman, BESYO mezunu bireyler olarak çocuklarımıza voleybol eğitimi vermektedir. Bünyemizde bulunan psikolog, fizyoterapist ve kondisyoner eşliğinde sporcularımıza çeşitli konularda seminerler düzenlenmektedir. Ayrıca antrenörlerimize periyodik aralıklarla hizmet içi eğitim verilerek uygulanan voleybol eğitiminin niteliğini arttırmayı amaçlamaktayız.

  • Adres: Genel Merkez, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri Dr. Tibet Kızılcan Voleybol Salonu Ataşehir Mah. Yeni Havaalanı Cad. No: 13 Çiğli / İZMİR
  • Telefon: 0501 192 19 12
  • Adres: Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu, Caher Dudayev Bulvarı 2040 Sokak No.42 Mavişehir / İZMİR
  • Telefon: 0501 192 19 12
  • Adres: Suat Cemile Balcıoğlu Spor Salonu, İmbatlı Mah. Anadolu Cd. No:358, 35575 Karşıyaka/İZMİR
  • Telefon: 0501 192 19 12
  • E-Posta: 
  • Web site: ksk.org.tr
  • KONUMU GÖSTER

Foto Galeri

Paylaş

Comments are closed.