Voleybol sevgisi kilometreleri aştı

Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün ücretsiz 10 il 10 milli sporcu projesinde, Bartın Spor Okulları’nda voleybol sevgisi gün geçtikçe büyüyüp mesafe tanımaz hale geliyor. İleride voleybolcu olma umudu ile hayallerine sarılan çocuklar, Bartın’ın ilçe ve köylerinden antrenmanlara katılmak için mesafe tanımıyorlar.

Bartın Spor Okulları’nda iki yıl önce Ziraat Bankası alt yapılarına katılarak milli takım forması giyen Ege Can Avcıl, spor okullarında ki çocuklara da büyük bir umut kaynağı oluyor. Toplamda 60 sporcu ile antrenmanlarını sürdüren Bartın Spor Okulları’nda geleceğin milli sporcu adaylarından 2005 doğumlu Murat Akgül, antrenmanlara katılabilmek için haftanın 4 günü gidiş -geliş 100 km yol kat ediyor. Murat Akgül, Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Cumayanı Köyünden, Bartın merkezde bulunan 50 km uzaklıktaki Pelenkoğlu Spor Salonu’ndaki antrenmanlara katılmak için kilometreleri tanımaksızın hayallerinin peşinden koşuyor. Genç sporcunun antrenmanlara ulaşımını köyün beden eğitimi öğretmeninin aracı ile sağlıyor. Antrenörleri tarafından da beğenilen ve çalışkan bir sporcu olarak gösterilen Murat Akgül’ün en büyük hayali ise ileride iyi bir voleybolcu olup Ziraat Bankası forması giymek.

Ziraat Bankası Bartın Spor Okulu antrenörü Deniz Abbak; “Sporcumuz elindeki şartları zorlayarak Bartın merkezde gerçekleştirmiş olduğumuz antrenmanlarımıza katılıyor. Özellikle hem voleybola yatkınlığı hem de akademik olarak başarılı bir şekilde eğitim hayatına devam eden sporcumuz göstermiş olduğu bu azim ve kararlılık ile spor okulumuzdaki diğer arkadaşlarına da örnek oluyor. Bu proje ilimizdeki çocuklarımıza umut kaynağı olurken bir yandan da yıllar sonra önümüzde ki sezon Bartın’da erkekler ligi oluşmasına vesile olacak.” dedi.


Haberi Paylaş