Voleybol uzmanlık dersinin konuğu Eylem Şenkal oldu

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan milli takım eski kaptanı Esra Gümüş Kırıcı’nın dersine eski voleybolcu, bir dönemin ünlü mankenleri arasında yer alan Eylem Şenkal konuk oldu.

Yüksek lisansını Londra’da tamamladıktan 5 yıl sonra İstanbul’a geri döndü. Eylem Şenkal, online gerçekleşen derste öğrencilerle buluştu. Sporda psikolojik faktörler, stres yönetimi ve oyuncu tanıma konusunda ders işleyen Şenkal, gençlerle keyifli dakikalar geçirdi.

Eylem Şenkal kimdir?

Haziran 1977 tarihinde İstanbul’da doğan Eylem Şenkal, 1996 yılında Best Model Türkiye yarışına girdi ve 1997 Best Model of the World seçildi. Dünya birincisi seçilmesinin ardından iki yıl Fransa, İtalya, Amerika‘da defilelere katıldı, dünyaca ünlü çeşitli markaların kataloglarında yer aldı.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olan Şenkal, 2009 yılında Londra’daki BBP University’de sporcu psikolojisi üzerine yüksek lisansını yaptı. Bir süre İngiltere Premier League takımlarından Chelsea ve Arsenal’de çalıştı. Şu an egzersiz ve spor psikolojisi be kişisel gelişim konularında eğitimler veriyor, GTX adında genetik testler yapan bir şirketin ortaklarındandır.

Eski milli voleybolcudur. İstanbul Üniversitesi, Yeşilyurt ve Fenerbahçe kulüplerinde profesyonel voleybol liginde oynadı. Sakatlık sebebiyle 1996 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde aktif spor hayatını sonlandırdı.

Şenkal, çok sayıda dizi, sineme filmi ve tiyatro oyununda rol aldı.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.