Voleybolda Türkiye Şampiyonu, Matematikte Dünya ikincisi

İstanbul şampiyonu olarak Erzincan’da düzenlenen Voleybol Yıldız Kızlar Türkiye Birinciliği turnuvasına katılan Atacan Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı, 2018-2019 sezonu Türkiye Şampiyonu oldu.

Sporda gösterdikleri başarıyı eğitim hayatında da gösteren Azra Eriç, Duru İnanç ve Nehir Peksöz; Atacan Eğitim Kurumları olarak oluşturulan matematik takımı ile dünyanın en önemli ve prestijli yarışması olarak kabul edilen The Math League (Uluslararası Matematik Ligi) sınavlarında büyük başarılar elde etti.

ATACAN EĞİTİM KURUMLARININ DÜNYA ÇAPINDA BAŞARISI

“The Mathematics League Contest” dünya genelinde uygulanan Amerika-Kanada merkezli matematik yeterlilik sınavı. Sınava bu yıl 8. sınıflar düzeyinde 19 ülkeden 1000 okul katıldı. Atacan Eğitim Kurumları olarak oluşturulan matematik takımı, 8.sınıflar düzeyinde bu sınava katıldı.

8. sınıflar Matematik ve İngilizce öğretmenlerinin öncülüğünde yaptıkları çalışmaların sonucu olarak dünyanın en önemli ve prestijli yarışması olarak kabul edilen The Math League (Uluslararası Matematik Ligi) sınavlarında büyük başarılar elde etti.

Atacan Eğitim Kurumları öğrencilerinden Azra ERİÇ, Aral ÖZDEMİR, Nehir PEKSÖZ, Burak Berk ÇELİK ve Duru İNANÇ bu sınavda matematik takımının “Dünya İkincisi ve Türkiye Birincisi” olmasına katkı sağlarlarken bireysel sıralamada ise Azra ERİÇ ve Aral ÖZDEMİR “Türkiye Birinciliği ve Dünya İkinciliği”ni aynı puanla paylaştılar.

ATACAN ORTAOKULU YILDIZ KIZ VOLEYBOL TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU

İstanbul ilinde düzenlenen müsabakalar sonucunda İstanbul şampiyonu olan Atacan Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

7-11 Mayıs 2019 tarihlerinde Erzincan’da düzenlenen Voleybol Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda, Atacan Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol Takımımız, 2018-2019 Türkiye Şampiyonu oldu.

Okuldan yapılan açıklamada; “Kupalarını okulumuza getiren öğrencilerimizin mutluluğu bizim başarımız olmuştur. Öğrencilerimiz ders başarı durumlarının yanı sıra spor ve sanatta göstermiş oldukları özverili çalışmalarıyla göz doldurmaktadır. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.” denildi.

Sporcu Öğrenciler:

Azra ERİÇ,Beril DEMİR,Şevval Nisa ASLAN, Nehir ERİMEZ, Zehranaz YILMAZ, Zeynep KAPUCU, Talya OLCAY, Beren YEŞİLIRMAK, Helin KAYIKÇI, Gökçen BAŞTARCAN, Pınar EROL, Nehir AKSOY, Duru İNANÇ, Nehir PEKSÖZ.

Antrenörler:
Erdem HANGÜL
Oğuz ÖZTÜRK
Nuray YILDIRIM


Haberi Paylaş