Voleybolun Kadın Başkanları: Filiz Sırma Uluç- Edremit Belediye Altınoluk Spor

Dünyada ve ülkemizde birçok alanda olduğu gibi spor yönetiminde de kadınların sayısı oldukça az. Özellikle voleybola baktığımızda bu sayı gittikçe düşüyor. Biz de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ülkemizdeki voleybol kulüplerinin kadın başkanlarına söz verdik ve onlardan özel mesajlar aldık.

‘Kendimi Dezavantajlı Görmüyorum’

Sigortashop Kadınlar 1. Lig ekiplerinden Edremit Belediye Altınoluk Kadın Voleybol Kulübü başkanı Filiz Sırma Uluç, kadın olmanın dezavantaj yaratıp yaratmadığı ile ilgili “Hiçbir şekilde dezavantajlı görmüyorum. Kadınların da içerisinde bulunduğu birçok spor branşı olduğu gibi bu branşların kadın antrenörleri, kadın yöneticileri de olması tabii olağandır diye düşünüyorum. Bu anlamda sporun içinde kadın-erkek gibi cinsiyet ayrımı yapmadan birlik içerisinde çalışarak üstlendiğimiz görevi başarılı bir şekilde sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.

‘Kadınlara İnanılsın Yeter’

“Yola çıktığımızda arkadaşlarımız bizim bu işin üstesinden gelebileceğimizi söyledi” ardından kendisinin de kulüp başkanlığı görevi üstlendiğini söyleyen Uluç, 8 Mart ile ilgili “Kadınlar üstlendikleri her görevi erkekler kadar iyi yapabilirler. Yeter ki kadınlara inanılsın ve güvenilsin. Bunu konuşmak dahi abestir. Böylesi önemli bir günün, tüm dünya emekçilerine, emekçi kadınlarımıza kutlu olmasını dilerim. Kadına karşı şiddetin son bulduğu bir toplumda, barış içerisinde yaşamak en büyük arzumuzdur” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.