Yeni kaptan genç kadrodan umutlu

İki önemli turnuvaya katılacak A Milli Bayan Voleybol Takımı çalışmalarını Ankara’da sürdürüyor. Günde çift idman yapan Filenin Sultanları, hem Avrupa Şampiyonası Finallerine katılmak, hem de ilk kez mücadele edecekleri Grand Prix müsabakalarında başarılı olmayı amaçlıyor.
 
Kamp çalışmalarını değerlendiren kaptan Esra Gümüş, öncelikle Türk Milli Takımı kaptanlığına yükselmekten büyük onur duyduğunu söyledi. Kamp çalışmalarının verimli geçtiğini ve iyi bir hazırlık evresi geçirdiklerini anlatan Esra Gümüş şunları söyledi:

“Biliyorsunuz çeşitli nedenlerle aramızda olmayan arkadaşlarımız var. Bu yüzden genç bir kadro oluşturuldu. Genç ama gerçekten çok iyi bir kadromuz var. Bu kadro ile öncelikle Avrupa Şampiyonasına katılma hakkını kazanmak, hem de Grand Prix’de başarılı olacağımıza inancımız tam.”
 
Oyuncular ve teknik kadronun büyük bir disiplin ve uyumla çalıştığının altını çizen Kaptan Esra Gümüş Filenin Sultanları olarak sorumluluklarının bilincinde olduklarını yine çok önemli sonuçlar alarak Türk halkını sevindireceklerini sözlerine ekledi.
 
Bu arada, A Milli Bayan Voleybol Takımı 28 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında İsviçre’de Küba Milli Takımı ile üç hazırlık karşılaması yapacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.