Yeni Kızıltepe Niksar’da

Erkekler 1. Lig B grubunun iddialı ekibi Mardin Yeni Kızıltepe Spor, Pazar günü oynayacağı Akkuş Belediyespor maçı için Niksar’da konaklıyor. Akkuş ekibi geçirdiği karantina sonrası Hatay Büyükşehir Belediyespor ile kendi evinde karşılaşmış ve bu karşılaşmadan 2-3 mağlıp ayrılmıştı. Yeni Kızıltepe Spor ise rakibi Türşad’ın pozitif çıkan testleri nedeniyle bu haftayı maç yapmadan geçirdi.

Baş antrenör Nuri Hazaroğlu yönetiminde müsabakaya hazırlanan Yeni Kızıltepe bu mücadeleden mutlak galibiyet bekliyor. Mehmet Aydın yönetimindeki Akkuş Belediyespor ise karantina günlerini ve Hatay BBSK mağlubiyetini unutarak sezona yeniden güzel bir giriş yapma peşinde.

Bu iki takımın müsabakası öncesi bir nevi merkez konumda olan Niksar Belediyespor ise ertelenen maçından dolayı haftayı boş geçirecek. Müsabaka ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Niksar Belediyespor antrenörü Ramazan Kasap “Müsabakayı izlemeye gideceğim, önümüzdeki hafta sonu Akkuş diğer hafta da Kızıltepe ekibi ile karşılaşacağız. Seyir zevkinin çok olacağını düşündüğüm bir maç bizi bekliyor. İki takımda hem yönetimi hem teknik ekibi değerli insanlar. Nuri hocamın bende emeği çoktur, Akkuş yakınımzda olsa da gönlüm Kızıltepe’ye kayabilir” diyerek gülümsedi.

Anadolu’nun 3 ilçesinin 1. Lig voleybolunda bir araya getirecek bu müsabakanın dostça ve seyir zevki vererek geçmesini dileriz.

Haberi Paylaş

Comments are closed.