Yeni sezon öncesi

Yeni bir sezona merhaba dedik. Şöyle izleyebildiğimiz kadar takımlarla ilgili fikirlerimi yazmak istiyorum.

Öncelikle özellikle erkeklerde bu sezon lige banka takımlarının damga vuracağını söylemek istiyorum. Halkbank oluşturduğu kadro ile şampiyonluğa en yakın isim olarak görünüyor. Zaten şampiyonlar liginde de dörtlü finali hedefleyen başkent ekibi bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyor. Ziraat Bankası yeni kadrosu ile çok can yakacak gibi.

Arkas geçtiğimiz yıldan biraz kan kaybetmiş görünüyor. Fenerbahçe şampiyonluk yarışında Halkbank’ı zorlayacak tek ekip. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sezon ortasındaki performansını merak etmiyor değilim!..

Erkeklerde Galatasaray ve Maliye Milli Piyango istediği kadroyu kuramamış gibi. Özellikle Maliye’de küçülmenin getirdiği endişe söz konusu. Çankaya Belediyesi yerel seçimlerin kurbanı olmak üzere. Takımın antrenman yapacağı salon bile farklı organizasyonlara verilince oyuncular çaresiz durumda!.. Ligin yeni takımları İnegöl ve Konak Belediyesi’nin performansı ilerleyen haftalarda ortaya çıkacak gibi. Gümüşhane Torul ve Belediye Plevne orta sıralarda mücadele edecek diğer takımlar.

Bayanlar liginin şampiyonluktaki en güçlü adayı yine Vakıfbank. Ülkemizi her platformda başarı ile temsil eden Vakıfbank Şampiyonlar Liginde de finali gözüne kestirmiş durumda. Bayanlarda Fenerbahçe yine iyi bir kadro ile mücadele ediyor. Eczacıbaşı Neslihanlı kadrosu ile zirvenin ortaklarından. Bu üç takımın dışında İlbank, Galatasaray Daikin, Bursa Büyükşehir Belediye, Halkbank, Beşiktaş, Sarıyer Belediyesi, Çanakkale ve Ereğli Belediyesi ile Yeşilyurt kendi arasında mücadele edeceğe benziyor.

Ligin ilk maçlarında seyirci istenilen düzeyde değildi. Voleybolun kalitesini arttırmak, salonlara seyirciyi çekebilmek federasyonun önemli görevlerinden birisi. Ligin pazarlaması iyi yapılmalı. Stadyumlarda yaşanan olumsuzluklar seyirciyi salonlara çekmek için önemli bir avantaj olabilir. Yapılacak iyi tanıtımlar, kulüplerle iletişim ve birliktelik sorunu ortadan kaldırır düşüncesindeyim.

Bülent KARADAŞ


Haberi Paylaş