Yeni sezon ve biz

Herkese merhabalar!

Beşiktaş’ta geçirdiğim 2012- 2013 sezonundan sonra tekrar bu sene de kulübümle anlaştık ve bildiğiniz gibi 2013 – 2014 sezonu Acıbadem Voleybol Ligleri Ekim ayında başladı. Şu an itibariyle de 7 maçı geride bıraktık.

Ancak ben onun biraz öncesinden başlamak istiyorum çünkü bu sene Balkan Kupası’na katılacak olmamız sebebiyle Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı olarak sezonu çoğu takımdan biraz erken açtık. Yoğun ve verimli geçen bir yaz idmanı temposundan sonra Romanya’nın Lugoj kentinde oynadığımız turnuvada namağlup şekilde Balkan Kupası’nı kazandık.

Onun akabinde de, yine Türkiye Ligi maçları başlamadan, Balıkesir’de oynadığımız Türkiye Kupası eleme grubundan maçların tümünü kazanarak çıktık ve çeyrek final için çekilen kura sonucu Vakıfbank ile eşleştik. Ancak o maçların Ocak 2014 sonunda oynanacak olması sebebiyle şu anki konsantrasyonumuz daha çok Türkiye Ligi ve Avrupa’da oynadığımız Challange Kupası maçlarında.

Öncelikle Türkiye Ligi’ndeki performansımızı değerlendirecek olursak, Eczacıbaşı ve Vakıfbank takımlarına kaybettiğimiz maçlar haricinde diğer maçlarımızı kazanmayı başardık. Bu sene oldukça zorlu geçen bir ligimiz olduğunu düşünüyorum. Her takımının, özellikle kendi sahasında rakiplerine kim olursa olsun zor anlar yaşattığına şahit olabiliyoruz. Bu da ülkemizdeki voleybol seviyesinin her geçen yıl yükseldiğinin, yerli veya yabancı oyuncu ve antrenörlerin ülke voleyboluna yaptığı katkının göstergesidir diye düşünüyorum. Çünkü hepimiz sporcular ve antrenörler olarak çalışmaya, daha iyi seviyede performans göstermeye gayret gösteriyoruz. Dolayısıyla bu eforumuz sahada oynadığımız maçlara ve bireysel – takımsal performanslara yansıyor.

Kişisel olarak ise elimde yaşadığım bir sakatlıktan dolayı Sarıyer maçında takımdaki yerimi alamasam da, sağlık ekibimizin yoğun tedavileri ve antrenörlerimizin de güveniyle sonraki maçlarda oynayabildim. Şu anda da her geçen gün daha iyiye giden bir sağlık durumum olduğunu söyleyebilirim.

Takım olarak da her geçen gün yükselen bir grafik çizmeye, her antrenmanda ve maçta daha iyi voleybol ve takım oyunu oynamaya gayret gösteriyoruz. Sahip olduğumuz tecrübeli oyuncuların yanı sıra genç, yetenekli ve gelecek vaat eden sporcularımızla uyumlu ve enerjisi yüksek bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bireysel yeteneklerimizle ve oynadığımız takım oyunuyla kaliteli voleybol oynamak hedefindeyiz. Özelikle bu dönemde hem Türkiye’de, hem de Avrupa’da oynadığımız maçlar sebebiyle haftada 2 maç oynuyoruz ve deplasmanların yoğunlukta olduğu bir programımız var. Bu nedenle konsantrasyonumuz kadar fiziksel hazırlığımızı da yapmak için herkes gereken özveriyi gösteriyor takımda. Böylece de Adnan Abi’nin yönetiminde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Avrupa’da ise Challenge Cup’ta deplasmanda oynadığımız ilk maçı 3-0 kazanmayı başardığımız için mutluyuz. Belçika’nın Charleroi kentine Daphines ekibine karşı kazandığımız bu galibiyetin, önümüzdeki hafta Burhan Felek’te oynayacağımız rövanş maçı için bize ciddi bir avantaj sağladığını düşünüyorum. Evimizdeki maçı da kazarak o kulvardaki iddiamızı da sürdürmek hedefindeyiz.

Türkiye Ligi’nde ise öncelikli olarak ilk devrede kalan maçlarımızın hepsinde galibiyetler elde etmek istiyoruz. Dediğim gibi, her ne kadar yoğun bir program dahilinde oynasak da bunun bizim başarımız için bir engel olduğunu düşünmüyoruz.

Ümit ediyorum ki Beşiktaş olarak istediğimiz seviyede voleybol oynamaya ve hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ederiz. Bizi destekleyen başta kulüp başkanımız olmak üzere tüm yöneticilerimizi ve taraftarımızı mutlu edebiliriz. Akatlar’da oynadığımız maçlarda bizi desteklemeye gelen herkese de buradan sizin vesilenizle teşekkür ediyorum. Henüz gelme fırsatı bulamayan taraftarımızı da salonumuza maçlarımızı izlemeye bekliyoruz.

İlginiz için teşekkürler. Sizleri severek takip ediyoruz.


Haberi Paylaş

Comments are closed.