Yeniden tarih yazmak istiyoruz

Genç Kız Milli Takımının Avrupa Şampiyonası yolunda en önemli silahlarından biri de kuşkusuz Şeyma Ercan. Başarılı oyuncu Ankara kampında, takımının başarısı için ter döküyor. Hırsı ile tanınıyor. 5 Temmuz 1994 doğumlu ve 1 metre 87 santimetre boyunda.

Şeyma, “Oyuncularımızı tanıyalım” serisinin ikinci konuğu oldu.

Aklımda hiç voleybol oynamak yokken, Gazi Üniversitesinden Elif Öz’ün tesvik etmesiyle 2005 yılında Gazi üniversitesi Spor Kulübünde voleybola başladım. Kısa süre içinde takım kadrosuna seçildim. O dönemki takımımızla küçük, yıldız ve genç kategorilerinde dereceler elde ettik.
2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarında, Gazi Üniversitesi’nin İkinci Lig’de mücadele eden kadrosunda yer aldım. Daha sonra 2011-2012 sezonunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne transfer oldum.

Bugünlere gelmemde çok önemli çalıştırıcıların katkısı oldu. İlk antrenörüm Elif Öz’e teşekkür etmeliyim. Yaklaşık 8 yıldır voleybolun içindeyim ve bu yüzden çok fazla antrenörle çalışma fırsatım oldu. Her çalıştığım antrenörün üzerimde emeği vardır, hepsinden birşeyler öğrendiğimi düşünüyor ve her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Voleybola başlamamı sağlayan Elif Öz’ü, gelişmemde çok büyük katkıları olan Özkan Gönülacar, Atilla Bozkurt, Cengiz Akarceşme, Marco Aurelio Motta, Suphi Doğancı ve Adnan Kıstak’ı mutlaka söylemeliyim.

Bir voleybolcu olarak şanslı bir jenerasyonun üyesiyim. Diğer arkadaşlarım gibi Avrupa ve Dünya Şampiyonu apoletine sahibim, bu benim için çok önemli bir başarı. Kulüp takımlarında Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü derecelerim var.

İyi voleybolcular olmamız için her türlü destek veriliyor. İleride daha komplike oyuncular olacağız. Yeni teklifler gelecek, sporun içinde var bu. Bir gün yurtdışından da transfer önerisi alabilirim. Fakat ben, Türkiye ligindeki kalitenin her geçen gün arttığını düşünüyorum. O kalite beni tatmin edecek düzeyde. O nedenle şu an için yurtdışında oynamak gibi bir hedefim yok .

A Milli Takımımız olimpiyatlara katıldı, World Grand Prix’de üçüncülük gibi büyük başarılar elde etti ve çıtayı yükseklere taşıdı. Benim de hedefim A Milli Takım formasını çok uzun süreler başarıyla taşımak ve olimpiyatlara katılıp derece almak.

Kendimi geliştirmek için her türlü çalışmayı yapıyorum. Gözlemde bulunmak da bunlardan biri. Oynadığım mevkinin önde gelen oyuncularını gözlüyorum ve onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. İçlerinde en çok Lioubov Sokolova’yı beğendiğimi söylemeliyim. Çok yönlü ve kaliteli bir oyuncu bence.

Ankara seyircisinin desteğiyle
Biliyorsunuz, 8 Ağustos’ta Avrupa Şampiyonası finalleri başlayacak. Bizim için çok önemli. Geçen yıl Yıldız kategorisinde elde ettiğimiz Dünya ve Avrupa şampiyonluklarını unuttuk. 10 gün sonra Genç Kız Milli Takım olarak yeni bir tarih yazmamız gerekiyor. Biz bunu çok istiyor ve bunun için çalışıyoruz. Ankara seyircisiyle, Türk halkının desteğiyle başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Umarım bize inananları yanıltmayız ve yine o kürsüye altın madalya için çıkarız.
 


Haberi Paylaş

Comments are closed.