Yıldız Bayanlar Dünya Şampiyonası grup kuraları çekildi

3 Temmuz’da Tayland’da başlayacak olan 11. Yıldız Bayanlar Dünya Şampiyonası kuraları çekildi. Yıldız Millilerimiz, 3 kez Dünya şampiyonu olan Çin, Afrika Şampiyonu Tunus ve Peru ile aynı grupta yer alırken Asya şampiyonu Japonya, Avrupa şampiyonu Belçika ile aynı grupta mücadele edecek.

Dünya Şampiyonası Finalleri, 3-12 Temmuz 2009 tarihlerinde Başkent Bangkok’un 250 km kuzeydoğusundaki Nakhon Ratchasima kentinde oynanacak. Kuralar, 18 Mayıs 2009 günü Sima Thani Otel’de çekildi. Yıldız Bayan Milli Takımımız, B Grubunda son Dünya Şampiyonu Çin, Peru ve Afrika Şampiyonu Tunus ile mücadele edecek.

Ölüm grubu olarak adlandırılan D Grubunda ise Asya Şampiyonu ve 2 Dünya Şampiyonluğu bulunan Japonya, Orta ve Kuzey Amerika (NORCECA) Şampiyonu ABD, ikincisi Meksika ve son Avrupa Şampiyonu Belçika yer alıyor.

Tayland Voleybol Federasyonu Başkanı Pongpayome Wasaphuti, Tayland’ın turnuvaya %100 hazır olduğunu belirterek bu prestijli organizasyonu en iyi biçimde gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Wasaphuti, “Bu muhteşem organizasyon için hazırız. Kent bu tarz büyük bir turnuva için yeterince tecrübeli. 2007 FIVB Genç Bayanlar Dünya Şampiyonasında bunu gösterdik. Eğer aynı başarıyı gösterebilirsek, bizim için iyi bir arma daha olacak. Her şeyin mükemmel olacağına eminim. Domuz gribinden dolayı çoğu kişinin endişelendiğinin farkındayım, ancak bu tehlikeyi bertaraf etmek için tüm önlemlerimiz hazır. Şampiyona zamanı en verimli bir şekilde uygulanacak. Burada birkaç vaka yaşanmış olsa da hepsi tedavi edildi. Acil durumlara müdahale edebilecek sağlık ekiplerimiz, tüm tecrübesiyle hazır bekliyor.” dedi.

2 yıl önce Tijuana Meksika’da yapılan şampiyonada Çin, finalde Türkiye’yi 3-1 yenerek 3. şampiyonluğunu kazanmıştı. Tayland, Yıldız Bayanlar Dünya Şampiyonasına ikinci kez ev sahipliği yapacak. Tayland, daha önce 1997’deki şampiyonayı Chiang Mai’de gerçekleştirmişti.

Kura sonucu gruplar şu şekilde oluştu:
A Grubu: Tayland, Sırbistan, Mısır, Almanya
B Grubu: Çin, Türkiye, Tunus, Peru
C Grubu: Brezilya, İtalya, Dominik Cumhuriyeti, Slovakya
D Grubu: Japonya, ABD, Meksika, Belçika
Kura sonucu belirlenen ilk tur maç programı şu şekilde belirlendi:

3 Temmuz Cuma:
A Grubu: Sırbistan – Almanya, Mısır – Tayland
B Grubu: Türkiye – Tunus, Çin – Peru
C Grubu: İtalya – Dominik Cumhuriyeti, Slovakya – Brezilya
D Grubu: A.B.D – Meksika, Belçika – Japonya

4 Temmuz Cumartesi:
A Grubu: Almanya – Tayland, Sırbistan – Mısır
B Grubu: Tunus – Peru, Türkiye – Çin
C Grubu: Dominik Cumhuriyeti – Brezilya, İtalya – Slovakya
D Grubu: Meksika – Japonya, A.B.D – Belçika

5 Temmuz Pazar:
A Grubu: Mısır – Almanya, Tayland – Sırbistan
B Grubu: Çin – Tunus, Peru – Türkiye
C Grubu: Slovakya – Dominik Cumhuriyeti, Brezilya – İtalya
D Grubu: Belçika – Meksika, Japonya – A.B.D

 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.