Yıldız Erkek Milliler çıkışta

Yıldız Erkek Milli Takım, 3-7 Ocak 2013 tarihinde oynayacağı Avrupa Şampiyonası 2. Raunt Eleme Turnuvasının hazırlıklarını Ankara’da sürdürüyor.

Kamp kapsamında Bulgaristan Yıldız Milli Takımı ile müsabakalar yapan Yıldız-Erkekler, şimdi de Rusya Yıldız Erkek Milli Takımı ile test maçları oynuyor.

Günde bir antrenman, bir de maç yapan Ay-Yıldızlı takımda Antrenör Kazım Hidayetoğlu, oyuncuların genel durumundan memnun olduğun söyledi.

İyi bir çıkış yakaladıklarına işaret eden Antrenör Hidayetoğlu’nun görüşleri şöyle:
“Uzun süredir kamp yapıyoruz ve iyi bir çıkış yakaladık. Çok iyi bir takım olan Rusya Yıldızları ile iki kez karşı karşıya geldik. Birini biz, diğerini onlar kazandı. Üçüncü maçın çok daha büyük bir çekişmeye aday olduğunu söyleyebilirim. Kendimizi bu maçlarda test ediyoruz, düzeltmemiz gereken bir çok yer var ama genel gidişatımızın iyi olduğunu söyleyebilirim.”

Takımda herhangi bir sakat oyuncunun bulunmamasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Kazım Hidayetoğlu, “Henüz 12 kişilik kadroyu belirlemedik. Gençler Ligi turnuvasından sonra esas kadromuzu belirleyecek, arzuladığımız form seviyesine gelip turnuvanın başlamasını bekleyeceğiz” diye konuştu.

Hidayetoğlu, uluslararası arenaya ilk kez çıkacak Yıldız Erkek Milli Takımın seyirci desteğine ihtiyacı olacağına dikkati çekerek Ankaralı voleybolseverleri şimdiden tribünlere çağırdı.
 Haberi Paylaş