Yıldız Kız Milli Takım adayları kampa giriyor

Gelecekteki Milli Takımlarımızı oluşturmak amacıyla düzenlenen çalışmalar devam ediyor. Bu amaçla düzenlenen 25-26 ve 27 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

Kampı düzenleme amaçlarını, sporcuların son durumlarını görmek ve birbirleri ile birlikte olma alışkanlıklarını kaybetmeme olarak açıklayan Antrenör Marco Aurelio Motta, bu kısa dönemli kamplarını tekrarlayacaklarını söyledi.

Kamplar ve hazırlık maçları yaparak tempoyu sürdürmek arzusunda olduklarını anlatan Motta, “Zaten Türkiye’de voleybol gündemden düşmüyor. Son olarak Şampiyonlar Ligi’nin İstanbul’da düzenlenmesi ve Vakıfbank’ın şampiyon olması müthiş bir spor olayıydı.
Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom takımını; yöneticilerini, çalışanlarını ve oyuncularını bu gösterişli, çığır açan Şampiyonlar Ligi zaferi için tebrik etmek isterim.
Tüm zaferlerin değerli olduğunu düşünmeme rağmen, mücadelenin, çok çalışmanın ve takım ruhunun yoğun olduğu başarılar asla unutulmaz. Onlar sadece fiziksel veya teknik üstünlüğün değil kolektif çalışmanın da başarı için ne kadar belirleyici olduğunu göstermektedir. Takım oyununun önemi genç oyunculara ve antrenörlere, çok çalışarak ve birlikte hareket ederek büyük zaferler kazanılabileceği yönünde ilham vermesidir. Bu Türk voleybolu için çok önemli bir örnektir” dedi.

Kampa şu sporcular davet edildi
Ada German (Galatasaray), Selin Çelençe (Eskişehir DSİ), Beyza Demirtaş, Ceren Ballı (Anadolu Üniversitesi), Zeynep Düber (Vakıfbank), Yaren Yapıcı, Hande Baladin, Burcu Yönder, Janset Cemre Kul (Eczacıbaşı), Ecem Zora, Merve Aktaş, Sıla Demirtaş (Gazi Üniversitesi),Gamze Civak, Burcu Ünsal (Koç İ.Ö.O.S.K.), Cansu Nur İsmailoğlu (Fenerbahçe), Ece Kozdere (Karşıyaka), Didem Kale, Pelin Araoğuz (Vakıfbank G.S. İstanbul), Nergis Özcan (Mersin Toros Koleji), Zeynep Oturan (Eryaman Voleybol S.K.), Ece Rabia Yılmaz (Arkas Spor), Ceren Karagöl, Gözde Keskin, Aslı Tabak (İller Bankası), Elif Çolak (Adana DSİ), Ayşegül Girgin (Karşıyaka)

 


Haberi Paylaş