Yıldız Kız Milli Takımımız moral depoladı

Tayland’ın Nakron Ratchasima kentinde düzenlenen 2013 FIVB Voleybol Bayanlar U18 Dünya Şampiyonası’nda, bugünü (28 Temmuz) bay geçen Yıldız Kız Milli Takımımız, şehirde gezintiye çıktı. Alışveriş yaparak stres atan Yıldız Kızlarımız, moral depoladılar.
 
Şampiyonada üst üste 2 gün maç yaparak, İtalya ve Tayvan’ı mağlup ederek mücadele ettikleri D Grubu’nda liderliğe yükselen Millilerimiz, şehrin çeşitli yerlerini gezip, büyük marketlerden alışveriş yaptılar. Millilerimiz, öğleden sonra da yarın (29 Temmuz) Peru ile yapacakları maç için antrenmana çıktılar.
 
Yıldız Kız Milli Takımımızın Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, “Buradaki genç sporcularımız bir aydan beri ailelerinden ayrılar. Aile hasreti çekiyorlar. Maç dışında fırsat buldukça geziler yapmak, etkinliklere katılıp moral vermek gerekir. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Sporcuların rahat hareket etmelerini sağlayıp, maçlara büyük bir moral ile çıkartıyoruz. Bunun da karşılığını alıyoruz. İtalya ve Tayvan karşılaşmaları bu görüşümüzün canlı bir kanıtıdır. Yarın Peru ile, Salı günü de Meksika ile maç yapacağız. Bu iki karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak, grubumuzu lider tamamlamak istiyoruz.”şeklinde konuştu. 
 
Yıldız Kız Milli Takımımızın başarılı sporcularından Pelin Aroğuz ise şampiyonaya iki galibiyet ile başlamaktan ötürü takım halinde büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
“İtalya takımı uzun boylu sporculardan oluşuyor. Biz onların iyi bir takım olduğunu biliyorduk. Hocamız Mehmet Bedestenlioğlu’nun verdiği taktiklerle rakibimizi mağlup etmeyi başardık. Tayvan maçının ilk setinden sonra kendimi iyi hissetmedim. Oyundan çıktım. Arkadaşlarım beni aratmadılar. Herkes görevini başarıyla yaptı ve Tayvan maçını da kazandık. Çok mutluyuz. Bugün de şehrin çeşitli yerlerini gezdik. Alışveriş merkezlerinden ihtiyacımız olanları aldık. Takım halinde moral bulduk. Peru maçı için taktiklerimizi de aldık. Artık maç saatini bekliyoruz.”
 
Takım arkadaşları gibi çifte galibiyet almanın büyük onurunu yaşadıklarını belirten Yıldız Kız Milli Takım sporcularımız Su Zent ve Ada German ise, “Bir aydan uzun bir süredir, kamp ve maçlar nedeniyle ailelerimizden uzakta kaldık. Her ne kadar aile hasreti çeksek de, milli maçlar bizim için önemli. Bize verilmiş bir görev. Bunu da en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Başta Mehmet Bedestenlioğlu hocamız olmak üzere bütün teknik ekip bizlere aile sıcaklığı ile davranıyorlar. Bizler de takım halinde uyum içerisinde çalışıyoruz. Şampiyonadan kupayla döneceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştular.  
 
Diğer sporcularımız gibi ailesinden uzakta olan takım kaptanımız Arelya Karasoy, bugün babası Sartuk Karasoy ile alışveriş merkezinde görüşerek, hasret giderdi. Şampiyonanın ilk iki gününde oynanan maçlarda salonda takımımıza destek veren Sartuk Karasoy, “Prensip gereği maçlarda kızımın yayına gitmedim. Ancak tribünden görebildim. Kızımı bugün gördüm. Hasret giderdik. Diğer sporcular da benim kızım sayılır. Onlarla da görüşüp başarılar diledim. Şampiyonanın sonuna kadar da tribünden destek vereceğim” dedi. 
 
Yıldız Kız Milli Takımımız, yarın D Grubu 3. maçında, TSİ 07.00’de Peru ile karşılaşacak.
 
 
 
 
 
 Haberi Paylaş