Yıldız Kızlar galibiyetle başladı

Yunanistan’ın Portario kentinde düzenlenen Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonasında mücadele eden Millilerimiz, ilk maçında Makedonya’yı 3-0 yendi.

Municipal Spor Salonunda oynanan karşılaşmanın setleri 25-15, 25-9 ve 25-11 tamamlandı. Küçük Sultanlarımız ikinci maçında bugün Sırbistan ile karşılaşacak.

İlk Gün Sonuçları

Bosna Hersek – Karadağ : 3-0 (25:18, 25:18, 25:21) 70 dakika
Hakemler: Bayram Dikmentepe (TUR) & Ivan (ROU)
Boana Hersek : Mehmedovic, Stjepanovic, Omerovic, Simic, smajlovic, Okuka, Novalic/L – Sekulic.
Karadağ: Tapuskovic, Perunicic, Ostojic, Bakic, Cvijovic, Milinkovic, Suster/L – Rovcanin, Cupara, Dzakovic, Djukic.

Makedonya – Türkiye : 0-3 (15:25, 9:25, 11:25) 58 dakika
Hakemler : Penkov (BUL) & Bartula (BIH)
Makedonya : I. Blazhevska, Dimitrieva, Manovska, Ivanovska, Anastasova, Kocevska, Despotovska/L – Jordanovska, Mladenovska, Zhivkovikj, V. Blazhevska, Monevska.
Türkiye : Aydinogullari, Olcay, Babat, Arslan, Kestirengoz, Uygur, Orge/L – Demirhan, Kizavul, Alikaya, Erol, Yurtdagulen.

Romanya – Sırbistan : 0-3 (18:25, 10:25, 11:25) 58 dakika 
Hakemler : Kostopoulos (GRE) & Simonovska (MNE)
Romanya : Ciocian, Grigoras, Pasnicu, Tudosie, Berdila, Gagea, Barzan/L – Chirea, Sonda, Pichiiu, Stinga, Matache.
Sırbistan: Stefanovic, Radenkovic, Klisura, Budrovic, Lukovic, Bjelica, Mihajlovic/L – Rankovic.

Yunanistan – Bulgaristan : 3-1 (25:16, 25:27, 25:22, 25:21) 108 dakika
Hakemler: Kolarevic (SRB) & Dikmentepe (TUR)
Yunanistan: Nikolaidou, Dioti, Kalogridaki, Nomikou, Kosma, Ikonomidou, Karagouni/L – Kountoura, Papagianni, Voulgaridou, Konstantinidou.
Bulgaristan: N. Dimitrova, Kancheva, Maneva, Kr. Dimitrova, Stanisheva, S. Dimitrova, Ivanova/L – Tulina, Bozhakova, Marashlieva, Todorova.

PUAN DURUMLARI

No

A GRUBU

O

G

M

SONUÇ

PUAN

1

TÜRKİYE

1

1

0

3-0

2

2

SIRBİSTAN

1

1

0

3-0

2

3

ROMANYA

1

0

1

0-3

1

4

MAKEDONYA

1

0

1

0-3

1

 

No

B GRUBU

O

G

M

SONUÇ

PUAN

1

BOSNA HERSEK

1

1

0

3-0

2

2

YUNANİSTAN

1

1

0

3-1

2

3

BULGARİSTAN

1

0

1

1-3

1

4

KARADAĞ

1

0

1

0-3

1

 

MAÇ SONUÇLARI

22 Jul

Bosna Hersek – Karadağ (B)

3 – 0

Makedonya – Türkiye (A)

0 – 3

Romanya – Sırbistan (A)

0 – 3

Yunanistan – Bulgaristan (B)

3 – 1

23 Jul

Türkiye – Sırbistan (A)

10.30

Karadağ – Bulgaristan (B)

12.30

Makedonya – Romanya (A)

17.30

Yunanistan – Bosna Hersek (B)

20.00

24 Jul

Bulgaristan – Bosna Hersek (B)

10.30

Romanya – Türkiye (A)

12.30

Sırbistan – Makedonya (A)

17.30

Yunanistan – Karadağ (B)

20.00

25 Jul

(Classification 5-8)

10.30

(Classification 5-8)

12.30

(Semi Final)

17.30

(Semi Final)

20.00

 

26 Jul

 

(Classification 7-8)

10.30

(Classification 5-6)

12.30

(Bronze Medal Match)

17.30

(Final)

20.00

TAKIM KADROLARI

YUNANİSTAN

3 Sophia Kosma (1993/1.80)

Markopoulo Athens

4 Panagiota Karagouni (1993/1.84) – L

Iraklis Kifissia Athens

6 Anastasia Nikolaidou (1992/1.71)

Earinos Thessaloniki

2 Eleni Konstantinidou (1992/1.85)

Iraklis Thessaloniki

7 Adriana Papagianni (1992/1.83)

Akadimia Flia Athens

10 Maria Ikonomidou (1992/1.82)

Earinos Thessaloniki

1 Aphrodite Ladeni (1993/1.80)

Archelaos Katerini

12 Panagiota Dioti (1992/1.86)

Iraklis Kifissia Athens

14 Angeliki Voulgaridou (1992/1.80)

Megas Alexandros Giannitsa

8 Eleni Kountoura (1992/1.91)

Iraklis Kifissia

11 Christina Kalogridaki (1992/1.85)

Iraklis Kifissia

13 Maria Nomikou (1993/1.91)

Iraklis Kifissia

ANTRENÖR: Dimitris Solkidis

 

BOSNA HERSEK

5 Vesna Sekulic (1992/1.85)

He Na Drini

6 Aleksandra Stefanovic (1992/1.80)

He Na Drini

15 Gorica Simic (1992/1.78)

He Na Drini

10 Verica Simic (1992/1.88)

Radnik

12 Sara Lepic (1993/1.85)

Kakanj

11 Dijana Zoranovic (1992/1.81)

Kula Gradacac

2 Arijana Okuka (1993/1.88)

Gacko

9 Branka Planincic (1992/1.78)

Slavija

3 Meliha Smajlovic (1993/1.85)

Filia

8 Selma Omerovic (1992/1.86)

Polo

1 Belma Novalic (1992/1.65) – L

Kula Gradacac

7 Emira H.Mehmedovic (1992/1.75)

Kula Gradacac

ANTRENÖR: Zdravko Baric

 

BULGARİSTAN

7 Nasya Dimitrova (1992/1.90)

Levski Siconco Sofia

9 Kalina Maneva (1993/1.86)

Kazanlak

10 Teodora Stanisheva (1992/1.82)

Velbazc

2 Milena Bozhakova (1992/1.77)

Maritsa Plovdiv

3 Mira Todorova (1994/1.82)

Maritsa Plovdiv

4 Stefani Ivanova (1992/1.61) – L

Spartak 96

1 Daniela Kancheva (1993/1.71)

CSKA Sofia

8 Evelin Tulina (1993/1.75)

CSKA Sofia

5 Katya Marashlieva (1992/1.70)

CSKA Sofia

11 Kristina Dimitrova (1993/1.87)

CSKA Sofia

6 Gergana Manasieva (1993/1.75)

Septemvri 90

12 Simona Dimitrova (1994/1.84)

CSKA Sofia

ANTRENÖR: Ivan Petkov

 

SIRBİSTAN

9 Danica Radenkovic (1992/1.84)

OK Tent Obrenovac

3 Jelena Medarevic (1992/1.75)

Crvena Zvezda Belgrade

6 Ivana Lukovic (1992/1.90)

Crvena Zvezda Belgrade

7 Marija Mihajlovic (1992/1.73) – L

Obilic

10 Jadranka Budrovic (1992/1.96)

Crvena Zvezda Belgrade

12 Jovana Stefanovic (1992/1.91)

Crvena Zvezda Belgrade

5 Maja Savic (1993/1.86)

Srbijank-Lasta Valjevo

11 Ana Bjelica (1992/1.86)

Crvena Zvezda Belgrade

1 Sara Klisura (1992/1.83)

Spartak Subotica

4 Aleksandra Vukovic (1992/1.80)

Zrenjanin 023

8 Ljiljiana Rankovic (1993/1.79)

Srbijanka-Lasta Valjevo

2 Antonina Pilipovic (1993/1.82)

OK Tent Obrenovac

ANTRENÖR: Marijana Mirosavljevic

 

KARADAĞ

15 Milica Tapuskovic (1992/1.77)

Galeb Bar

8 Nevena Cupara (1993/1.79)

AOK Rudar Pljevlja

11 Jelena Cvijovic (1992/1.87)

Galeb Bar

13 Dragana Perunicic 91992/1.84)

Soko GYM Podgorica

6 Milana Rovcanin (1992/1.76)

AOK Rudar Pljevlja

16 Danijela Djukic (1993/1.78)

Galeb Bar

5 Jelena Ostojic (1992/1.77)

AOK Rudar Pljevlja

2 Andjela Milinkovic 1993/1.80)

AOK Rudar Pljevlja

17 Danijela Dzakovic (1994/1.77)

AOK Rudar Pljevlja

3 Suncica Bakic (1993/1.75)

Luka Bar$

10 Mirjana Tosic (1992/1.75)

Luka Bar

1 Marina Suster (1992/1.76) – L

Galeb Bar

ANTRENÖR: Rajko Tijanic

 

MAKEDONYA

7 Ivana Anastasova (1992/1.82)

Rabotnicki Fersped

12 Marija Zivkovikj (1992)

Rabotnicki Fersped

17 Pavlinka Dimitrieva (1992)

Makedonija Maks

10 Emilija Ivanovska (1993)

Borec

3 Sandra Nonevska (1992)

Borec

13 Venera Blazhevska (1993)

Borec

5 Marija Kocevska (1992)

Vardar Osiguruv

1 Emilija Pop Jordanovska (1993)

Vardar Osiguruv

11 Martina Despotovska (1993) – L

Vardar Osiguruv

2 Iva Blazhevska (1992)

Bami Kor

9 Elena Manovska (1992)

Bami Kor

8 Cveta Mladenovska (1993)

Bami Kor

ANTRENÖR: Petre Zhabev

 

ROMANYA

7 Iuliana Matache (1994/1.84)

CSS Buzau

9 Mihaela Stinga (1993/1.81)

CSU Metal Galati

4 Anamaria Berdila (1993/1.77)

CSU Metal Galati

11 Florentina Sonda (1992/1.86)

CSS Lugoj

3 Alina Pasnicu (1993/1.84)

CSS Toplita

12 Alina Gagea (1993/1.79)

CSS Toplita

8 Andreea Chirea (1992/1.80)

Axiopolis

2 Raluca Pichiu (1992/1.81)

Penicilina Iasi

10 Elena Barzan (1992/1.77) – L

CNMB Rimnicu Valcea

6 Lorena Ciocian (1993/1.89)

CSU Tirgu Mures

1 Georgiana Tudosie (1992/1.82)

LPS Slatina

5 Carla Grigoras (1992/1.78)

CNMB Rimnicu Valcea

ANTRENÖR: Dan Jitaru

 

TÜRKİYE

1 Gizem Hatice Örge (1993/1.72) – L

Eczacıbaşı

2 Ezgi Arslan (1992/1.82)

SGK

4 Ceyda Demirhan (1992/1.94)

Vakıfbank G.S.

5 Selin Hazal Uygur (1992/1.84)

Eczacıbaşı

6 Nur Özge Yurttagülen (1993/1.90)

Yeşilyurt

9 Ceren Kestirengöz (1993/1.90)

Vakıfbank G.S

10 Cemre Erol (1992/1.82)

Gazi Üniversitesi

11 Cansu Aydınoğulları (1992/1.77)

Beşiktaş

12 Gülşah Olcay (1992/1.80)

Koç İ.Ö.O.

13 Sibel Mubera Kizavul (1993/1.87)

Eczacıbaşı

14 Gamze Alikaya (1993/1.79)

Koç İ.Ö.O.

18 Nur Dicle Babat (1992/1.90)

Eczacıbaşı

 


Haberi Paylaş