Yıldızlar 2013’e hazırlanıyor

Yıldız Kız Milli Takımın, 2013 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 29 Ocak’ta Ankara’da başlayan kampı devam ediyor.

Bayan Milli Takımlar Antrenörü Marco Aurelio Motta nezaretinde yapılan kamp, Çankaya Belediyesi ve Karayolları ile birer hazırlık maçı oynadıktan sonra 3 Şubat’ta sona erecek.
Antrenör Marco Aurelio Motta kampla ilgili olarak, “Daha önce de bahsettiğim gibi iyi bir jenerasyon yakaladık, en verimli şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bu takım bilindiği gibi Balkan Şampiyonasında, kendilerinden yaşça büyük takımlarla oynayarak deneyim kazandı.

Takımın son halini bir kez daha görmek istedik ve sömestr tatilini değerlendirdik. Bu kamp, yaz boyunca yapılacak Milli Takım faaliyetlerine de hazırlık amacına yönelik. Mümkün olduğu kadar çok sporcumuzu görmek, test etmek istiyoruz. O nedenle, her zaman birlikte olduğumuz TVF Spor Lisesi takımında yer alan oyuncularımızı kampa dahil etmedik” diyerek bilgi Verdi.

Yıldız Kız Milli Takım kampına şu isimler davet edildi:
Zehra Tönge, Pelin Aroğuz, Didem Kale (Vakıfbank), Hande Baladin, Buse Ene, Pelin Beydüz (Ecsacıbaşı), Mislina Kılıç, Ada German (Galatasaray), Ayşegül Girgin, Sabır Ece Kozdere, Ayça Ceyna Yavuz (Karşıyaka), Merve Çepni (Koç İ.Ö.), Buse Önal (İller Bankası).

Antrenör: Alper Erdoğuş
Yardımcı Antrenör: Emre Karagöz
Fizyoterapist: İlkay Koç
Kondisyoner: Bircan Akdoğan
Masör: Sibel Kahyalıoğlu

 


Haberi Paylaş