Yıldızlar Bedestenlioğlu’nu unutmadılar

Avrupa Yıldız Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda altın madalya alarak bir ilke imza atan Yıldız Bayanlar Milli Takımı, eski antrenörleri Mehmet Bedestenlioğlu’nu unutmadılar.

Ankara’da, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkent Salonu’nda Türkiye’nin şampiyonluğuyla sona eren organizasyon sonrasında Volley Otel’de bir kutlama yemeği verildi. TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Bayan Milli Takımlar Antrenörü Marco Aurelio Motta, Yıldız Bayanlar Milli Takımı oyuncuları ile teknik kadronun katıldığı yemeğe Mehmet Bedestenlioğlu da davet edildi.

Bayan Milli Takımlar’da yaklaşık 7-8 ay görev yapan ve Japonya’da yapılan Dünya Şampiyonası sırasında (A) Bayan Milli Takımı’nın başında bulunan Bedestenlioğlu, burada elde edilen 6’ncılığın ardından, TVF Yönetim Kurulu ile yapılan görüşmeler sonrasında görevinden ayrılmıştı.

Bayan Milli Takımlar’ın başına, Dünyanın en iyi antrenörleri arasında gösterilen ve Türkiye’de daha önce Eczacıbaşı Vitra’yı çalıştıran Brezilyalı Motta getirilmişti.

Geçen yılın Aralık ayında anlaşma sağlanan Motta ile 5 aydır çalışan Yıldız Bayan Milli Takımı, elde ettikleri başarının ardından yapılan kutlamada eski antrenörleri Bedestenlioğlu’nu da unutmadılar. Yemek boyunca Bedestenlioğlu ile sohbet eden milli voleybolcular, eski antrenörleriyle hasret giderdiler.

Son derece keyifli geçen yemekte eski oyuncularıyla sohbet eden Bedestenlioğlu, takımı tebrik etmeyi ihmal etmedi.

 


Haberi Paylaş