Yıldızlar hayvanat bahçesini gezdi

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Ankara’da kampta bulunan Yıldız Kız Voleybol Milli Takımı, Ankara Hayvanat Bahçesi’ni gezdi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına hazırlanan yıldız milliler, kamp hayatının dışına çıkmak amacıyla A Bayan Milli Takım Antrenörü Marco Aurelio Motta ve Yardımcı Antrenör Alper Eroğuş ile birlikte AOÇ Hayvanat Bahçesi’ni dolaştı.

Hayvanat bahçesinin tamamını gezen sporcular hem eğlendi hem de kaplanlar ve zürafayla birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Motta’nın memnuniyeti
Antrenör Motta, burada yaptığı açıklamada, yaklaşık iki haftadır kampta olduklarını hatırlatarak, kamp sonunda Avrupa Şampiyonası için belirledikleri 20 kişilik aday kadroyu, 14-16 sporcuya indireceklerini söyledi. Kampa çağırdıkları oyuncular oyunculardan memnun olduğunu belirten Motta, onları çalıştırmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Avrupa şampiyonası öncesinde Belçika, İtalya ve Almanya ile hazırlık maçı yapacaklarını açıklayan Motta, Türkiye’nin şampiyonada göstereceği performansla ilgili olarak, “Turnuvaya gelecek takımların hepsi yeni nesil, durumlarını net bilmiyorum. Bu bir gençler şampiyonası olsaydı, daha önceden onları tanıyor olacaktık. Dolayısıyla şimdiden bir tahminde bulunmak zor. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İyi bir iş çıkaracağımızı umuyorum” diye konuştu.

Türkiye’yi seviyor
Daha önce Türkiye’de Eczacıbaşı’nı çalıştıran Marco Aurelio Motta, Türkiye’yi ç sevdiğini, burada bulunmaktan mutlu olduğunu açıklayarak, Türk yemeklerini sevdiğini, çok sayıda Türk arkadaşı olduğunu söyledi.

Motta, Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Cannes’ı 3-0 yenerek, 6’lı play-off turuna yükselen Eczacıbaşı Vitra’nın ve milli takımın liberosu Gülden’in sakatlanmasıyla ilgili de “Gülden’e üzüldüm, sakatlanması kötü oldu. Umarım ciddi bir şey yoktur. İyi bir voleybolcu, onun için kötü oldu“ dedi.

Milli takım kampı, 12 Şubat Salı günü sona erecek.

 


Haberi Paylaş