Yıldızlar sahne alıyor

Yıldız Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası, yarın (Cumartesi) grup maçlarıyla Ankara’da başlayacak. Türkiye, 2. Grup’taki ilk maçında yarın saat 19.00’da Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

TVF Başkent Salonu’nda 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyonda 12 takım, 2 ayrı grupta mücadele edecek.

1. Grup’ta Almanya, İtalya, Belçika, Yunanistan, Slovakya ve Ukrayna yer alırken, Türkiye’nin bulunduğu 2. Grup’ta Sırbistan, İspanya, Polonya, Slovenya ve Çek Cumhuriyeti karşı karşıya gelecek.

Grup maçlarının ardından, ilk 2 sırayı alan takımlar yarı final maçları oynamaya hak kazanacak. Gruplarında 3. ve 4. olan takımlar ise 5-8’incilik maçları oynayacak. Şampiyona sonunda ilk 6 takım arasına girmeyi başaranlar, dünya şampiyonası finallerine doğrudan katılma hakkı kazanacak. Ancak Türkiye, 12-21 Ağustos tarihlerindeki finallere ev sahipliği yapacağı için doğrudan katılım hakkını elinde bulunduruyor.

Yıldız Milli Takım’ın 2. Grup’taki maç programı şöyle:
30 Nisan Cumartesi 19.00 Çek Cumhuriyeti – Türkiye
1 Mayıs Pazar 19:00 Türkiye – Polonya
2 Mayıs Pazartesi 19:00 Slovenya – Türkiye
4 Mayıs Çarşamba 19.00 İspanya – Türkiye
5 Mayıs Perşembe 19.00 Türkiye – Sırbistan

Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak ve 9 gün sürecek şampiyonada Türkiye’nin maçları Sportstv’den naklen yayınlanacak.

Sportstv’nin Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’ndaki grup maçları yayın programı şöyle:
30 Nisan Cumartesi: 19.00 “Çek Cumhuriyeti – Türkiye” (Canlı)
1 Mayıs Pazar: 19.00 “Türkiye – Polonya” (Canlı)
2 Mayıs Pazartesi: 19.00 “Slovenya – Türkiye” (Canlı)
4 Mayıs Çarşamba: 19.00 “İspanya – Türkiye” (Canlı)
5 Mayıs Perşembe: 19.00 “Türkiye – Sırbistan” (Canlı)

Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’nin grupta alacağı dereceye göre yarı final veya klasman maçları ile turnuvanın 8 Mayıs Pazar günü oynanacak finali de Sportstv’den yayınlanacak.

Pizza yediler
Öte yandan, şampiyona hazırlıklarının sonuna gelen Yıldız Kız Milli Takımı pizza yiyip stres attı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve teknik heyetin de hazır bulunduğu moral akşamı neşe içinde geçti.
Başkan Karabıyık, Yıldız Kız Milli Takımının sürpriz talebini memnuniyetle kabul etti.

 


Haberi Paylaş