Yıldızlara bir ödül de TASKK’tan

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASSK), amatör sporun gelişimi için gönül verenleri ve başarı gösteren sporcularını ödüllendirdi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), bu yıl da gelenekselleşen “2011 En 11 Spor Ödülleri’ni, “TASKK Onur Kurulu Özel Ödülleri’ni ve 81 İlde En İyi Spor Yöneticileri Ödülleri’ni sahiplerine teslim etti.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Spor Genel Müdürü ve TASSK Başkanı Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar  ve tüm amatör spor dallarına ait federasyon başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde, Türkiye amatör sporuna destek veren isimler ve amatör kulüplerde spor hayatına başlayarak bugün profesyonel olmayı başarmış sporcular ödüllendirildi.
 
İmkan verilirse başarı gelir

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yaptığı konuşmada, “Avrupanın ve dünyanın her yerinde başarılı olan ve bizi gururlandıran tüm sporcuları tebrik ediyorum. İmkan verilirse bu millet sporda başarıyı getirir, bu genetik olarak insanımızın yapısında var. Tükiye’nin son 10 yılında spordan gelen bir Başbakan var, bu sporun her alanında kendini hissettiriyor. Asıl hedefimiz spor yapan bir toplum yaratmak olmalı ister öğrenci ister çiftçi ister iş adamı ister ev kadını olsun spor yapan bir toplum yaratmak zorundayız. Araştırmalar gösteriyorki spora yapılan 1 liralık harcama 3 liralık sağlık hizmeti olarak geri dönüyor. Toplum olarak, başkanlık olarak, yöneticiler olarak bunu hedeflememiz lazım” dedi.

Törende ilk olarak Dünya Şampiyonu olan Voleybol Yıldız Bayan Milli takımımıza ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç verdi. Kılıç daha sonra bedensel engelli yüzme branşında altın madalya kazanan Beytullah Eroğlu’nun ödülünü takdim etti. Daha sonra diğer katılımcılar tarafından sporculara ödülleri verildi.

Gurur tablosu
Yılın En 11 sporcusu da 2011’de Türkiye ve dünya genelinde elde ettikleri başarılar nedeniyle ödüllendirildi. İşte ödül alanlar:
 
1-Çiğdem ÖZYAMAN (Atıcılık)
2-Beytullah EROĞLU (Bedensel Engelli Yüzme)
3-Ahmet ÖRKEN (Bisiklet)
4-Şemsi YARALI (Boks)
5-Göksu ÜÇTAŞ (Cimnastik)
6-Rıza KAYAALP (Güreş)
7-Semih DENİZ (Görme Engelli Atletizm)
8-Mete BİNAY (Halter)
9-Ebru ŞAHİN (Judo)
10-Servet TAZEGÜL (Taekwondo)
11-Voleybol Yıldız Bayan Milli Takımı
12-Elif AKYÜZ (Milli Wushucu)


Haberi Paylaş