Yıldızlardan büyük başarı

Avrupa Yıldız Bayanlar Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan’ı 3-1 yenerek adını finale yazdıran Türkiye, büyük bir başarı elde etti.

Bayan Milli Takımlar tarihinde 2. kez finale yükselen Türkiye, 2003 yılında (A) Milli Bayan Takımı’nın Ankara’da yapılan Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde elde ettiği ikinciliğin ardından, bu kez Yıldız Milli Takım ile şampiyonluk kovalayacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, maçın ardından yaptığı açıklamada, final oynamanın büyük mutluluk olduğunu belirterek, ’’Önemli olan oyuncularımızın verdikleri mücadeleden tatmin olmaları. Maç sırasında top içeri girmiş, dışarı çıkmış, bunlar önemli değil’’ dedi.

Türkiye’nin tarihinde 2. kez bayanlarda Avrupa Şampiyonası finali oynayacağını kaydeden Karabıyık, ’’Bundan daha da önemlisi bu oyuncuların, yarının A takımına en iyi şekilde hazırlanıyor olmaları. Hiçbir zaman skor odaklı düşünmedim. Önemli olan alınan eğitim, oyuncuların yetişmesi. eğer biz böyle maç kazanarak finaller oynayarak öğreneceksek, bu oyuncularımız için büyük artıdır. Bunlar sadece eğitimin bir parçası’’ diye konuştu.

Yıldız Milli Takım’da, şu an Birinci Ligler’de oynayabilecek düzeyde çok iyi oyuncular olduğuna dikkati çeken Karabıyık, ’’Üstelik bu oyuncular, 1. Lig’de hiç sırıtmadan forma giyebilecek düzeydeler. Bunları görmek bizleri gerçekten çok mutlu ediyor’’ ifadelerini kullandı.


Haberi Paylaş