Yıldızlardan uzun ve yorucu takvime tepki

Uluslararası turnuvalarda son dönemde artan sakatlıklar, dünyaca ünlü voleybolcuların sosyal medya hesaplarından yayınladıkları tepki mesajlarını artırdı. Voleybolda uygulanan uzun ve yorucu takvime dikkat çeken oyuncular, sosyal medya hesaplarından mesajlar yayınlayarak bu olumsuz duruma karşı tutumlarını dile getirdi.

Açıklamasında Brezilya Milli Takımı’nın son dönemde Alan Souza’nın ağır sakatlığı da dahil olmak üzere birçok sakatlıkla mücadele ettiğine değinen Brezilyalı yıldız Bruno Rezende: “Bugün büyük bir zafere rağmen kutlanacak bir şey yok. Çok üzücü iki haber aldık. Takım arkadaşlarımızda iki sakatlık söz konusu, biri son derece ciddi… Muhtemelen ameliyat ve uzun bir iyileşme süresi gerektirecek. Diğer takımlarda da giderek artan daha az ciddi sakatlıklar olduğunu biliyoruz. Ve işte bu, benim patlamam. Voleybolcuları önemseyen kuruluşlar bu takvimin gitgide çıldırdığını anlayabilsinler diye.” dedi.

Takım kaptanları olarak benzer sebeplere daha önce de dikkat çektiklerini söyleyen başarılı sporcu: “Bırakın sporumuza sahip çıkanlar, bu gösteriyi kimin gerçekleştirdiğini düşünsün. Bu tartışmayı birkaç yıl önce bazı takım kaptanlarıyla yapmıştık ancak takvimi yönetenlerin gereken özeni ve kaygısı olmadan bu durumu rehine gibi sürdürdük.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bruno Rezende’ye Paola Egonu, Gabi Guimaraes, Nimir Abdel-Aziz, Srecko Lisinac, Marco Podrascanin gibi yıldızlardan da destek geldi. Rezende’nin paylaşımını sosyal medya hesaplarından paylaşan oyuncular, takvimin sıkışık olmasına dikkat çekerek FIVB ve CEV’in sporcu sağlığına daha fazla önem veren uygulamalarda bulunması yönünde isteklerini dile getirdi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.