Yıldızlarımız Ankara’da parlayacak

Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası, 16 Nisan Cumartesi günü, TVF başlayacak. 8 gün sürecek ve 24 Nisan Pazar günü yapılacak final maçıyla son bulacak şampiyonada Türkiye, 2. Grupta Sırbistan, Almanya, Polonya, Yunanistan ve Bulgaristan ile mücadele edecek.
1. Grupta ise İspanya, Belçika, Ukrayna, Fransa, Rusya ve Finlandiya yer alıyor.
İlk tur maçlarının ardından gruplarında ilk 4’e giren takımlar çeyrek finale yükselecek, 5. ve 6. olan takımlar ise elenecek.

Bu arada, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) “e-davetiye” uygulaması devam ediyor. Şampiyonayı izlemek isteyenler, TVF’nin resmi internet sitesinde (www.tvf.org.tr) yer alan “e-davetiye”leri kullanarak salona girebilecekler.

YILDIZ MİLLİ TAKIM KADROSU
Yıldız Erkek Milli Takım, şampiyonada şu teknik ve takım kadro ile mücadele edecek:
Antrenör: Veljko Basic
Yardımcı Antrenör: Kazım Hidayetoğlu
İstatistik Antrenörü: Görkem İşgüzar
Doktor: Sinan Köksal
Masör: Köksal Badem
Pasörler: Ali Berke Sağır, Yiğit Ayhan
Smaçörler: Samet Gümüş, Oğuzhan Tarakçı, Baturalp Burak Güngör, Gökhan Gökgöz
Orta: Faik Samet Güneş, Uğur Güneş, Koray Şahin
Pasör çaprazı: Emre Şenol, Hilmi Kaan Çiçek
Libero: Salih Özdemir

Maç Prgramı

BİRİNCİ GRUP-

16 Nisan Cumartesi:
14.30 İspanya – Belçika
17.00 Ukrayna – Fransa
19.30 Rusya – Finlandiya

17 Nisan Pazar:
14.30 Belçika – Fransa
17.00 İspanya – Rusya
19.30 Finlandiya – Ukrayna

18 Nisan Pazartesi:
14.30 Rusya – Belçika
17.00 Ukrayna – İspanya
19.30 Fransa – Finlandiya

19 Nisan Salı: Ara

20 Nisan Çarşamba:
14.30 Rusya – Ukrayna
17.00 İspanya – Fransa
19.30 Belçika – Finlandiya

21 Nisan Perşembe:
14.30 Fransa – Rusya
17.00 Ukrayna – Belçika
19.30 Finlandiya – İspanya

-İKİNCİ GRUP-

16 Nisan Cumartesi:
14.00 Sırbistan – Almanya
16.30 Polonya – Yunanistan
19.00 Bulgaristan – Türkiye

17 Nisan Pazar:
14.00 Almanya – Yunanistan
16.30 Sırbistan – Bulgaristan
19.00 Türkiye – Polonya

18 Nisan Pazartesi:
14.00 Bulgaristan – Almanya
16.30 Polonya – Sırbistan
19.00 Yunanistan – Türkiye

19 Nisan Salı: Ara

20 Nisan Çarşamba:
14.00 Bulgaristan – Polonya
16.30 Sırbistan – Yunanistan
19.00 Almanya – Türkiye

21 Nisan Perşembe:
14.00 Yunanistan – Bulgaristan
16.30 Polonya – Almanya
19.00 Türkiye – Sırbistan


Haberi Paylaş