Yıldızlarımız Büyük Kolej’e konuk oldu

Avrupa Şampiyonu Yıldız Kız Milli Takımımız tüm ilgiyi üzerine çekiyor. Medya kuruluşlarının yanı sıra okullardandan önemli sayıda davet alan Yıldız Kızlar, Ankara’da Büyük Kolej’in konuğu oldu.

Milli Takım Antrenörü Marco Aurelio Motta, Yardımcı Antrenör Alper Erdoğuş, Milli Takım Kaptanı Damla Çakıroğlu ve şampiyonada en değerli oyuncu (MVP) seçilen Ece Hocaoğlu Büyük Kolej’de düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.
İlk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen söyleşide, antrenör Motta ile sporcular kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

Milli Takım Kaptanı Damla Çakıroğlu, aynı anda hem okul hem de spor hayatını nasıl sürdürebildiğinin sorulması üzerine, “Ben henüz lise öğrencisiyim. En büyük şansım babamın da basketbol antrenörü olması ve sporun içinden gelmesi. Ben de bu okulda eğitim gördüm. Daha sonra başka bir şehire gitmek zorunda kaldım. Voleybolu çok seviyorum. Ama bunun yanında iyi bir meslek sahibi de olmak istiyorum. Bunun için derslerime iyi çalışıyorum. Antrenörlerim de çok yardımcı oluyor. Kısacası insan istediği takdirde herşeyi başarabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Derslerde de çok başarılıyız
Avrupa şampiyonu oldukları anda neler hissettikleri yönünde gelen bir soruya cevap veren Ece Hocaoğlu da “Maç bittiğinde herkes birbirine şaşkınlıkla bakıyordu. Kısa süreli bir maç oldu. Şampiyon olduğumuzu tam anlamıyla idrak edemedik. Çok mutlu olduk tabiki. Ertesi günün sabahında kahvaltıda tekrar büyük bir sevinç yaşadık. Bunu çok çalışmaya ve asla pes etmemeye borçluyuz.” diye konuştu.

Ece hocaoğlu sporla okulu bir arada nasıl yürüttükleri sorusuna, “Takım olarak bizim en önemli özelliğimiz, derslerimizin de son derece iyi olması. İkisi bir arada çok iyi yürüyebilir” yanıtın verdi.

Antrenör Motta ise zor rakiplere rağmen şampiyonluğa ulaştıklarından dolayı çok mutlu olduklarını, önlerinde iki şampiyona daha olduğunu ve aynı şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Milli Takım Antrenörü Motta, Türk voleybolunun her geçen gün mesafe katettiğini, çok yakında dünyanın da zirvesine çıkabileceğini söyledi. Motta, Türk mutfağını çok beğendiğini ve Türk Kahvesi hariç bütün yiyecek ve içecekleri tükettiğini dile getirdi.

 


Haberi Paylaş