Yılın en güzel transferi Fenerbahçe’den

Türkiye’mizin 6 Şubat saat 04.17 itibarıyla deprem felaketiyle sarsıldığı günden itibaren maddi ve manevi her türlü yardımla vatandaşlarımızın yanında olan ve yaraları sarmak için var gücüyle çalışan Fenerbahçe Spor Kulübü, ‘kapsayıcı spor kulübü’ unvanına yakışır bir adım atarak yılın en güzel transferine imza attı.

Deprem felaketinde dört aile bireyini kaybeden voleybolcu Abdülkadir Terlik, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt’ın girişimleriyle artık Fenerbahçe Voleybol Şubesinin kanatları altında kariyerine devam edecek.

Depremin yaralarını sarmak isteyen binlerce insanımızdan biri olan Abdülkadir Terlik, Kilis Gençlik Spor forması giyen genç bir voleybolcudur. Onu özel yapansa tüm metanetiyle dimdik duruşu ve ‘asla pes etmeyeceğim’ deyişidir.

Yaşanan elim olay sonrasında Yönetici Simla Türker Bayazıt’ın ve Fenerbahçe Voleybol Şubesinin girişimleriyle sarı lacivertli renklere kazandırılan sporcu Abdülkadir Terlik; yaşadıklarını, ailesinin kaybını, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün girişimlerini ve Fenerbahçeliliğine dair Hürriyet gazetesinden Süleyman Arat’a açıklamalarda bulundu.

İskenderun’da ikamet eden annesi Safiye, babası Bedir, ablası İslim Erkan ve 40 günlük yeğeni Ömer’i deprem felaketinde kaybeden ve Hürriyet aracılığıyla, “Pes etmeyeceğim” mesajını veren Abdülkadir Terlik ile Yönetim Kurulu üyesi Simla Türker Bayazıt’ın isteği üzerine ilk iletişime geçen isim Fenerbahçe 2. Lig Voleybol Takımı Başantrenörü Ali Yılmaz oldu ve kendisine “Seni Fenerbahçe formasıyla görmek istiyoruz” dedi.

Fenerbahçe’ye koşarak bile gelirim

Çocukluk hayali çubuklu formayı giymek olan 20 yaşındaki Abdülkadir bu sözler sonrasında “Şu an konuşamayacağım” diyerek telefonu kapatırken, bir süre düşünüp Başantrenör Ali Yılmaz’ı geri arayarak, “Annem, babam da benim gibi Fenerbahçe taraftarıydı. Teklifiniz beni çok mutlu etti, Fenerbahçe’ye koşarak bile gelirim” cevabını verdi.

Abdülkadir’i İstanbul’a getirmek için seferber olan Fenerbahçe, bu görüşmeden hemen sonra Malatya’dan hareket eden uçakla sporcuyu İstanbul’a getirdi. Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nden adımını atan Abdülkadir, sağlık testlerinden geçirildikten sonra odasına yerleştirildi.

İlerleyen süreçte Başkan Ali Y. Koç’la da bir araya gelen Abdülkadir Terlik, Ali Koç’un, “Bundan sonra sakın ola ki ‘Ailem yok’ diye düşünme; artık çok büyük bir ailen oldu. Bütün Fenerbahçe camiası senin ailendir” sözleri karşısındaki mutluluğunu şu şekilde ifade etti: “Burada hiç yabancılık çekmiyorum. Sanki uzun yıllardır Fenerbahçe’deymişim gibi hissediyorum”.

Sezonu Kilis Gençlik Spor’da tamamlayacak

Sarı-lacivertlilerin renklerine kattığı Abdülkadir Terlik, halen faal sporcusu olduğu Kilis Gençlik Spor Kulübü ile 2. Lig Play-Off maçlarında Fenerbahçe’ye karşı forma giyecek. Abdülkadir bu ilginç rastlantıyla ilgili, “Play-off’a kalmak için çok büyük emekler vermiştik. Orada da takımımla beraber olmak istiyorum. İlk maçta Fenerbahçe’ye karşı oynayacağım. Kilis’in kazanması için elimden geleni yapacağımı hocalarıma anlattım. Onlar da ‘Bir Fenerbahçeli’ye bu yakışır’ dediler” ifadelerini kullandı.

Simla Türker Bayazıt: Eğitim ve spor hayatını ileriye taşıyacağız

Abdülkadir’in Fenerbahçe’ye kazandırılmasında pay sahibi olan Voleyboldan Sorumlu Yönetici Simla Türker Bayazıt, ise “Abdülkadir, cesur, ahlaklı ve dirayetli bir sporcu. Çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Kendi isteğiyle eski takımında forma giymek için play-off maçlarının oynanacağı şehre gidecek. İlk maçımızda bize rakip olacak. Onda çok güzel bir spor etiği var; bize karşı da sahada en iyisini yapacaktır. Play-off maçlarından sonra zaten sözleşmesi bitmiş olacak ve bizimle birlikte İstanbul’a dönecek. Biz, ona inanıyoruz. Cesur, iyi ahlaklı ve dirayetli bir sporcu. Çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Önümüzdeki sezon takımımızda olacak. Hem eğitimini hem spor hayatını el ele ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Fenerbahçe 2. Lig Voleybol Takımı Başantrenörü Ali Yılmaz: Yetenekli, uyumlu, güçlü ve altyapısı sağlam bir sporcu

Fenerbahçe 2. Lig Voleybol Takımı Başantrenörü Ali Yılmaz, Abdülkadir Terlik için, “Yetenekli, uyumlu, güçlü ve altyapısı sağlam bir sporcu. Çok çalışırsa bir sene sonra onu Efeler Ligi’nde görebiliriz” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.