Yine Niksar yine tie-break

TVF Erkekler 1. Ligi’nin ateş hattı olan B grubunda oynadığı 4 karşılaşma 5. set ile sonuçlanan Niksar Belediyespor, bu haftada da Erzin deplasmanında maçı son sete bıraktı. Beşinci kez karar setine kalan maçta bu sezon ilk defa Niksar’ın yüzü güldü ve Yurt Grup Erzin Yeşilkent Spor’u 3-2 yendi.

Baştan sona çekişmeli geçen maçın ilk setinde Niksar Belediyespor baştan sana üstün oyununu sürdürdü ve seti 20-25 kazandı. 2. sette ev sahibi ekip 25-19 üstünlük sağladı.

Maçın en çok el değiştirdiği set 3. set oldu. Sete önde başlayan ev sahibi bir ara farkı açtı. Niksar teknik ekibinden gelen müdahaleler skoru dengeye getirse de ev sahibi set sonuna doğru 3-4 farkla öne geçti. Benchten yine gelen yerinde kurgu ve müdahalelerle tekrar konuk Niksar skorda dengeyi yakaladı ve öne geçti. Seti de kendi lehine 22-25 ile bitirdi. Sakat ve yorgunluğu olan oyuncuların çokluğu Niksar’ı zorlarken Erzin ekibi sette 25-18’lik sonuca ulaşarak kazandı.

Ve yine tie-break seti Niksar’a ateşini gösterdi “ben geldim” dedi. Baştan sona çekişmeli giden sette Niksar Belediyespor muhteşem bir blok sayısı ile seti 14-16 maçı da 2-3 kazandı.

Ateşi sönmeyen 1. Ligin hem altında hem üstünde kartlar yeniden dağıtıldı. Ancak Niksar bu hatta ben artık yokum dedi. Henüz geçen hafta grupta 11.takımın 1.takımla 3-2’lik maç oynaması, her hafta bu sonuçların tekrarlanması alt sıra takımın alt sıra kapasitede hiç olmadığı bu keyifli lig voleybol adına muhteşem.

Maç sonrası açıklamalar yapan Niksar Belediyespor takımı antrenörü Ramazan Kasap “Ligin çok keyifli ve formda takımı ile deplasmanda oynamak zordu. Bütün ciddiyetimizle hafta boyunca hazırlandık ve bu maçı lehimize çevirdik, bunun için emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Çok sık değişikliğin ve oyun içi rotasyonun yapılmasının ilgimizi çektiğini sorduğumuzda “Kazanmak için her şeyi yaptık oyuncu kardeşlerimiz sahada, biz kenarda kenetlendik. Biz kendimizden eminiz” diye cevap verdi.

Sezonla ilgili ise “Deyim yerindeyse kıl payı giden bir playoff sezonu diye de değerlendirmek gerek. 3-2 maçlar bizim olmuş olsa bugün ligin 3. sırasındaydık. Bazen çok büyük farkların olduğu yerde çok küçük farklarla uzakta kalınıyor. Biz de böyle bir sezon yaşadık bugüne kadar.” dedi.

Çok mutlu olduklarını söyleyen Voleybol şube sorumlusu Kamil Ayan ise “Bir gün değil her gün bizimle olan herkese teşekkür ederiz. Bazen şanssız eksiklikler yaşasak da kenarda fazlasıyla yeterli kocaman bir desteğimiz var. Varlıkta imparator olmakla varlığı heba etmeden büyük adam olmak gereğini gördüm” dedi.

 

Haberi Paylaş