Yoandy Leal’dan Modena’ya suçlama

Geçtiğimiz sezon İtalya Ligi ekiplerinden Modena forması giyen ve gelecek sezon için bir diğer İtalyan ekibi Piacenza ile anlaşan Brezilyalı Yoandy Leal, sosyal medya hesabından Modena’nın sakatlığını ciddiye almadığına dair açıklamalarda bulundu. Yoandy Lean’in açıklaması şöyle:

Birkaç şey söyleme zamanım geldi. Bugüne kadar herhangi bir resmi açıklamadan kaçındım. Bugün sıra bende. Her şeyden önce, kulüp ve taraftarlar tarafından iddia edildiği gibi, takımın şampiyonluğu kaybetmesine izin vermediğimi belirtmek isterimProfesyonel bir oyuncu az ya da çok ciddi bir yaralanmaya kendi müdahale edebilir. Bu durumda, uygun terapi ve yöntemlerle sorunun nasıl tedavi edileceğini bilmek kulübün görevidir. Sakatlığım yüzeysel bir şekilde tedavi edildi. Oynamaya devam edebileceğimi iddia ettiler ve yapmamam durumunda sadece irademle olduğunu iddia ettikleri ölçüde sakatlığım küçümsendi. Tüm kariyerim boyunca zorluklardan asla kaçınmadım, aksine her zaman ön sırada olmak istedim. İyi ya da kötü, yoldaşlarımı asla terk etmedim. Bu yüzden niyetim oynamamak değildi, beni yakından tanıyanlar bu imkansızlığım için ne kadar acı çektiğimi iyi biliyorlar. Günün sonunda asıl önemli olan kanıtlardır. Sadece sorunlarımın gerçek olduğunu göstermek için araştırmalar ve ziyaretler yaptım ve belki de daha önce düşünülenden daha da kötü durumdayım. Brezilya Milli Takımı ile tekrar oynayabilmek için yoğun bakımla yüzleşmek zorunda kaldım. Tüm bunları vurgulamak istiyorum çünkü bir sporcu olarak imajım ve sağlığım tehlikede. Her zaman tüm görevlerimi yerine getirdim ve her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Hem sporcu hem de insan olarak hakkımda yanlış bir mesaj iletilmesini istemiyorum. Her şeye rağmen beni her zaman destekleyen tüm insanlara teşekkür ediyorum.”

Modena ise bu açıklamaların ardından Brezilyalı oyuncuya cevap verdi.  Modena Kulübü’nün açıklaması ise şöyle:

Leal’in dün sosyal medyada yayınladığı açıklamayı büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığıyla okuyoruz. Modena’nın sağlık personelinin çalışmalarını yüzeysellikle suçlamak, söyleyebileceğiniz en uzak gerçektir. Yoandy, tüm Modena sporcuları gibi, Modena’ya geldiğinde ritüel tıbbi muayenelerden geçti, tıbbi personelimizin derhal dikkatini çeken fiziksel sorunları ortaya çıktı. Sporcu, Modena’da kaldığı süre boyunca sürekli kontrol edildi. Muayeneler, terapiler, değerlendirmeler ve uzman ziyaretleri. Sezon boyunca, önerilen tıbbi prosedürler arasından, birkaç kez ulusal ve uluslararası düzeyde uzmanların uyguladığı tedavilerden hangisinin uygulanacağına kendi karar verdi… Fiziksel açıdan bakıldığında oyuncu iyiydi ve oynayabilecek durumdaydı. Son olarak, kulüp adına sezonun en sıcak ve en önemli aşamasında oyuncunun son iki performansı hakkında, hiçbir zaman eleştiri veya kamuoyu yaratılmadığının altını çizmek istiyoruz. Hiçbir şey Leal’inki gibi bir açıklamayı haklı çıkaramaz ve daha fazla tahammül etmeyeceğiz.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.