Yunanistan galibiyeti moral oldu

Voleybolda, Erkek Milli Takımlar Antrenörü Veljko Basic, gruplarda 3. maçların geride kaldığı Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’ndaki durumlarını değerlendirdi.

2. Grupta 2 yenilgi ve 1 galibiyetle 4. sırada yer alan Yıldız Milli Takım’ın Fransız çalıştırıcısı Basic, ilk maçta yenilmelerinin ardından Yunanistan galibiyetinin çok büyük moral olduğunu söyledi.

Basic, 3-1’lik Polonya yenilgisinin ardından teknik ekip ve oyuncularla çok ciddi konuşmalar yaptıklarını belirterek, ’’Çok iyi hazırlık yaptık ve Yunanistan’ı yenecek gücü yakaladık. Bu maçta seyircinin desteği gerçekten çok önemliydi. Bize çok güzel destek verdiler. Takımda şu an moraller çok iyi. Almanya ve Sırbistan maçlarını da kazanabilirsek dörtlü finallere kadar çıkarız’’ diye konuştu.

’’KONSANTRASYONUMUZ TAM OLDUĞU ZAMAN BAŞARIYORUZ’’
Veljko Basic, yıldızlar kategorisinde zaman zaman deneyimsizlikten kaynaklanan konsantrasyon kaybı ve heyecanın normal karşılanması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: ’’Yunanistan, Polonya’yı 3-0 yendi. Biz Polonya’ya 3-1 yenildik ama Yunanistan’ı 3-0 yendik. Bu yaş grubunda böyle sonuçlar olabilir. Teknik ekibimle birlikte düşüşe geçtiğimiz andaki önemli anahtar hareketleri belirleyip ona göre bir çalışma yapıyoruz. Konsantrasyonumuz tam olduğu zaman başarıyoruz. Mesela Yunanistan maçında 3. sette 16-11 gerideyken, oyuncularıma skoru düşünmeden sadece kendi oyunlarına bakmalarını söyledim ve yükselişe geçip maçı kazandık. Biz sadece kendi oyunumuza bakar ve iyi konsantre olursak kazanırız.’’

Fransız çalıştırıcı, Ankara seyircisinin şampiyonaya çok az ilgi göstermesiyle ilgili olarak da, ’’Okullar açık, maç saatleri geç ve hafta içi oynuyoruz. Çok normal. Hafta sonu olacak maçlara daha çok seyirci bekliyoruz. Yunanistan maçında, seyirciye nasıl oynayabileceğimizi gösterdik. Bu galibiyet bugün yapacağımız Almanya maçı için seyirciye bir davetti’’ ifadelerini kullandı.

KAPTAN GÜNGÖR: ALMANYA MAÇI DAHA ÖNEMLİ
Yıldız Erkek Milli Takım Kaptanı Burak Güngör de Yunanistan galibiyetinin herkesi çok mutlu ettiğini kaydederek, ’’En sonunda başardık ama Almanya maçı daha önemli. Bugün Almanya’yı yenip ardından Sırbistan maçını da almak istiyoruz’’ dedi.

Takım arkadaşlarıyla çok iyi anlaştıklarını anlatan Güngör, ’’2 yıldır beraberiz. Birbirimizi çok iyi tanıdık ve çok iyi bir atmosferimiz var’’ diye konuştu.

Pasörlerden Yiğit Ayhan, sahada herkesin üstüne düşen görevi yaptığını dile getirdi ve ’’1 günlük arayı çok iyi değerlendirdik, dinlendik. Almanya maçı için galibiyetten başka alternatifimiz yok’’ ifadelerini kullandı. Salona daha fazla seyirci beklediklerini kaydeden smaçör Samet Gümüş de, takım olarak amaçlarının ilk 6 içine girip, Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmek ve bu anlamda bir ilki başarmak olduğunu söyledi.

Takımın diğer bir smaçörü Oğuzhan Tarakçı da bazı aksilikler olmasına rağmen yıkılmadıklarını ve yıkılmayacaklarını ifade ederek, ’’Bu gruptan çıkmayı başaracağız ve Türkiye’nin bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız’’ dedi.

 


Haberi Paylaş