Zafer Yolculuğu

İlk önce yazıma inanılmaz mutlu olduğumu belirterek başlamak istiyorum. Takımımız Gazi Üniversitesi’ni 1. Lige taşıdığımız için inanılmaz gururluyum. Gelelim zafer yolculuğunun en başına… 

İlk önce 2. Lig takımıyla anlaşırken tabiî ki kafamda bazı olumsuzluklar vardı. Nasıl olur, neler yaparız, nasıl çalışırız? diye… Ama antrenörün Bülent ağabey olması, çok deneyimli ve kariyerli bir geçmişinin olması imza atmamdaki en büyük etkenlerden biri oldu. İyi ki imza atmışım ki bu büyük mutluluğu ve gururu hem Gazi Üniversitesi’ne hem de Bülent abiye yaşatabildik.

Aslında bu başarı çok emek, özveri, sistemli, disiplinli çalışma, sevgi ve inançla geldi. Amacımızdan biran bile kopmadık. Takım olarak hedefe en başından beri kilitlenmiştik. Zaten Bülent ağabey bu hedeften biran bile uzaklaşmamıza izin vermedi. Onun hırsı, isteği ve kaybetmeyi, başarısızlığı asla kabullenmeyişi bizim takımımızın karakterini oluşturdu. Biz gerçekten inanılmaz iyi bir ekip çalışmasıyla buralara geldik. Zaman zaman karşılaştığımız sorunlar bizi takım olarak daha da kenetledi ve birleştirdi.

Finallere biraz kötü bir başlangıç yaptık ama dediğim gibi bizi hiçbir şey yıldıramazdı ve bunu ikinci gün Galatasaray’ı yenerek herkese gösterdik. Ve artık o mutlu sona tek bir maç kalmıştı. Bursa Nilüfer Belediye maçına da aynı ciddiyet ve konsantre ile hazır ve hırslı çıktık. Son maçımızı da 3-1 gibi rahat bir skorla alarak galip geldik. Sonunda bunca sistemli ve disiplinli çalışmanın, yaptığımız iyi antrenmanların bütün senenin emeğinin karşılığını almış olduk. Biz gerçekten iyi bir takımız. Bu takımın asıl sırrı birbirimize kenetlenmek, disiplinli çalışma, sevgi ve inançtır. Bunu bize inanan ve güvenen herkese gösterdik ve artık 1. Ligdeyiz… Bütün bir senenin emeği ve inancın bizi getirdiği yerde….

Banu TOKTAMIŞ
Gazi Üniversitesi Takım Kaptanı                                                                                                 


Haberi Paylaş

Comments are closed.