Zaman ne çabuk geçti

Zaman su gibi akıp geçiyor en son Arkas’ın Challenge Kupası finalini yorumlamıştım arkasından ne finaller yaşadık, koşturmaktan yazı yazamadım. Yine yazım geciktiği için çok eleştirildiğimi biliyorum bir kez daha affınıza sığınıyorum.

Yine kısa kısa benim açımdan yaşadıklarımızı değerlendirmek isterim…

FİNAL FOUR
İstanbullular uzun zamandır böyle büyük bir organizasyon yaşamamışlardı. Sanırım hepimizin beklediğine değdi. Fenerbahçe Acıbadem’in ev sahibi olarak düzenlediği bu final four için tabii ki önce Mehmet Ali Aydınlar’a ve ekibine teşekkür etmek gerekiyor. 1 hafta boyunca Volley Otel’e kamp kurduğum için kendisinin, Ali Koç’un, Hakan Artış’ın, Çağrı İlk ve Övgü Doğan’ın nasıl titizlikle çalıştıklarına şahit oldum, hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Bizim açımızdan iki Türk takımının başarısını görmek büyük mutluluktu. Yıllardır süregelen İtalyan geleneğini sonlandırmış olduk. İki takımımızın kürsüde olması ligimizin bir seviyeye geldiğinin göstergesi. Umarım önümüzdeki yıllarda başarımız katlanır.

ERKEKLER LİGİ VE BEŞİKTAŞ
Biz final four heyecanı yaşarken erkekler liginde bambaşka bir heyecan yaşanıyordu. Beşiktaş kümede kalacak mı? Yoksa ikinci lige düşecek mi? Rakip Maliye Milli Piyango. Sevgili Najat Sancak Burhan Felek’e uğrayıp da Beşiktaş Maliye maçının ilk iki setini izleyip sonra tekrar Burhan Felek’e döneceğini söyleyince ben de pılımı pırtımı toplayıp bu maçı izlemeye onunla birlikte Akatlar’a gittim. İyiki gitmişim. Stresli, heyecanlı bu maçın ilk iki setine ben de şahit oldum. Beşiktaş ilk set rahat bir oyun ortaya koydu sonra adeta basireti bağlandı. İkinci seti alsalar bugün ligde olacaklardı. Tabii olan oldu şimdi ne olacağını konuşmak lazım. Beşiktaş’ın ’2. Lig’de takım yok nasıl olsa çıkarız’ diye düşünmeden iyi analiz yapmalı ve 1. Lig’e yükselecek bir takım oluşturmalı. Beşiktaş’ın Erkek Takımı’na hak ettiği değeri verip tekrar 1. Lig’de güçlü bir kadro ile yer alacağına inanıyorum.

BAYANLAR LİGİ VE PLAY OFF
Bayanlar Ligi’nde son hafta hem liderlik, hem de kümede kalma mücadelesi içinde geçti. Kümede kalmak için yarışan özellikle Ereğli, Ankaragücü ve Beşiktaş birbirlerinin maçlarını kontrol edip durdu. Herbirinin rakibi de güçlüylü. Şaibe yaşanmadan normal sezonu bitirdik. Eczacıbaşı ve Vakıfbank Güneş Sigorta arasındaki rekabet kıyasıya sürüyor. Avrupa Kupası’nda rakibine elenen Eczacıbaşı VitrA ligin son maçında da 2 set mükemmel bir oyun ortaya koydu ama sonunu getiremedi. Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom havasını yakaladı aynı istikrarlı oyunu sezon başından beri sürdürüyor. Kimsenin şans vermediği ligde 3.’lük için oynarlar, Avrupa’da elenirler dediği takım Avrupa Şampiyonu oldu. Takım ruhunun önemini bizlere bir kez daha gösterdi. Eczacıbaşı VitrA ile oynadıkları son lig maçında da bu takım runuhu gösterdiler ve 2-0 geriden gelerek maçı 3-2 kazanmasını bildiler. O maçta özellikle Güldeniz’in takıma büyük katkı sağladığını söylemeliyim.

Ligin altına baktığımızda Dicle ve Karşıyaka’nın şansları zaten azdı. Karşıyaka genç oyunculara güvenerek onlarla lige tutunmaya çalıştı önümüzdeki yıllar için gençlerin edindiği tecrübe onlara büyük artı sağlayacak. Oradaki oluşumun bir-iki seneye kadar büyük bir patlama yaratacağını düşünüyorum. Eğer Karşıyakalılar bu oluşunu yarıda kesmez, takımlarına destek vermeye devam ederlerse lige yeniden gelecek olan Karşıyaka geçmişteki başarılarını tekrarlayabilir.

Beşiktaş son anda play-off’a kalarak kulüp içinde yaşananları biraz unutturdu. Umarım bu sezon yaşananlar önümüzdeki sezon yaşanmaz ve hem bayan hem erkek takımı ezeli rakipleri gibi daha üst sıralarda mücadele edecek bir kadro ile karşımıza çıkar.

ERKEKLERDE FİNAL
Erkekler Ligi’nde artık sona gelindi. Büyük çekişmenin yaşandığı play-off maçları sonunda finale yükselen Arkas ve Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe play-off ile birlikte geçmiş senelerde olduğu gibi form grafiğini artırdı. Arkas ise zaman zaman inişler yaşasa da aynı düzeyde bir voleybol oynayarak finale kadar gelmeyi başardı. Bizleri çok keyifli bir final serisi bekliyor. Kupa maçında Arkas’a kaybeden Fenerbahçe’nin son üç maçta gösterdiği performansla Arkas’tan daha şanslı olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe ilk maçı İzmir’de kazanırsa, İstanbul’da şampiyon olur ama seri İzmir’e taşınırsa Arkas İzmir’de yeni bir şampiyonluk sevinci yaşar.

Çok fazla ara vermeden haftaya görüşmek üzere…


Haberi Paylaş