Zé Roberto: “Dünyanın en iyi ligi Sultanlar Ligi”

Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki sezon için anlaşma sağladığı dünyaca ünlü başantrenör José Roberto Guimarães, sözleşme imzalamak ve Kulübün çalışmalarını yakından takip etmek amacıyla geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye geldi.

2010-2012 yılları arasında Türkiye’de Fenerbahçe’yi çalıştıran Zé Roberto, yıllar sonra ülkemize Türk Hava Yolları armasıyla dönüşünün ardından ilk kez Voleybolun Sesi’ne konuştu.

Seneler sonra ülkemize Türk Hava Yolları çatısı altında dönüşünün sebebini sorduğumuzda Brezilyalı efsane koç: “Türkiye’yi gerçekten çok özledim. Burada Fenerbahçe’yi çalıştırırken çok mutluydum. Tam bu özlemin üzerine THY’den aldığım antrenörlük daveti benim çok güzel oldu.” dedi.

Sultanlar Ligi’nin Dünyanın en iyi ligi olduğunu söyleyen Zé Roberto, burada forma giyen Brezilyalı oyuncular için şunları söyledi: “Onlar adına çok iyi bir şey. Dünyanın en iyi liginde en iyi oyuncular ve antrenörlere karşı oynayarak kendilerini geliştiriyorlar. Güçlü bir ligde oynayarak oyunlarını büyütmeleri önemli.”

Zé Roberto, Thaisa Daher’in milli takıma dönüşü ve Fenerbahçe forması giyen genç yıldız adayı Ana Cristina De Souza’nın yeniden milli takım kadrosunda yer alması hakkında ise: “Bu iki oyuncunun milli takıma dönmeleri önemli. Thaisa, yaşadığı sakatlıklar ve ailesi ile vakit geçirmesi sebebiyle uzun süre milli takımdan ayrı kaldı. Ana Cristina da Dünya Şampiyonası’nda bizimle beraber değildi. Bu nedenle iki oyuncunun VNL ve Olimpiyat elemelerinde oynayabilecek olması ve takıma güç katması çok önemliydi. Ben ve Brezilya halkı dönüşlerinden dolayı mutluyuz, zira ikisi de çok iyi oyuncular.” şeklinde konuştu.

THY’nin gelecek yılki kadrosuyla ilgili de görüşlerini aktaran koç:  “Önümüzdeki sezon Türkiye ligine dönmek, yeni bir takımı ve oyuncularını tanımak benim için heyecan verici. Burada diğer antrenörleri, oyuncuları ve değişik atmosferleri tanımak gerçekten güzel. Oyuncularla ilgili THY yönetimiyle çoğu zaman görüşüyoruz. Bence önümüzdeki sezon için iyi bir kadro oluşturduk. Nasıl bir sonuç elde edeceğimiz ile ilgili konuşmak için henüz erken. Önce oyuncuları tanımak ve çalışmalara başlamak gerekiyor. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söyleyebilirim.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Türk Hava Yolları ile kontratının süresini sorduğumuzda ise Zé Roberto: “THY’de ne kadar kalacağım belli değil. Elbette uzun zaman kalmak isterim ancak bu yalnızca benim verebileceğim bir karar değil. Buraya eşimle birlikte yani ailece geldik. Uzun soluklu çalışma için birlikte bir şeyleri başarmamız ve şampiyonluklar kazanmamız gerekiyor. Yaşayıp göreceğiz. Antrenörlük hayatım boyunca hep 1 yıllık kontratlar imzaladım. THY ile de 1 yıllık kontratımız var. Uzun vadede nasıl olacağını söylemek zor.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.