Zé Roberto, Egonu’yu doğruladı

Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası yarı finalinde Brezilya ile İtalya, bugün Türkiye saati ile 21.00’de karşı karşıya gelecek.

Takımların adlarını finale yazdırmak için oynayacağı bu dev mücadele öncesi Brezilya’nın efsane başantrenörü Zé Roberto Guimarães, Brezilya basınından Globo’ya konuştu.

İtalyan yıldız Paola Egonu, ikinci turda Brezilya ile oynadıkları ve beş sette kaybettikleri maçla ilgili olarak: “Dün sorun bizdeydi, bir sürü hata yaptık. Ben şahsen 20 hata yaptım, setleri hatalarımızla kaybettik. Brezilyalılar çok iyi oynadılar ama aldıkları sayıların çoğu bizden hediyeydi.” açıklamasında bulunmuştu. Sosyal medyada Brezilyalı voleybol severler tarafından hoş karşılanmayan ve Egonu’nun tevazu eksikliği olarak yorumlanan bu açıklamalar, Marcelo Courrege tarafından Brezilya başantrenörü Zé Roberto’ya soruldu.

Egonu’nun söylediklerini doğrulayan ve bu açıklamalarda bir problem görmeyen Zé Roberto: “Söylediklerinde haklı, İtalya’nın o maçta bize karşı yaptığı hatalar çok fazlaydı ve kaybetmelerinin nedeni buydu. İyi oynadık ama İtalya çok hata yaptı. İtalya’nın kalitesini, hücum gücünü, oyuncularının kalitesini biliyoruz. İtalya’nın Dünya Şampiyonası’ndaki en iyi takım olduğunu söylüyorum, şampiyonluk için büyük favoriler.” dedi.

İtalya ve Brezilya’nın yarı final mücadelesi, 13 Ekim Perşembe günü saat 21.00’de (TSİ) oynanacak ve TRTSpor.com.tr adresinden canlı yayınlanacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.