Ze Roberto: “Kalbin zaferiydi”

2022 FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 2-0 geriye düştüğü Japonya’ya karşı harika bir geri dönüş ile 3-2 kazanarak yarı finale yükselen Brezilya Milli Takımı’nda başantrenör Ze Roberto ve kaptan Gabi Guimaraes, Brezilya medyasına açıklamalarda bulunu.

Japonya’ya karşı hücumdan sayı bulmanın zor olduğunu söyleyen Ze Roberto, “İlk başta istediğimiz oyunu çok fazla oynamayadık ve akıl yürütemedik. Onlara karşı oynamak için hacme ihtiyacımız var. Japon voleyboluna çok saygı duyuyorum. Kazandık çünkü yedek kulübesindeki oyuncular çok iyi geldi. Lorenne ve Rosamaria çok önemli katkılar verdi. Roberta zor zamanlarda topları sakince dağıttı. Nyeme mümkün olan en iyi doğum günü hediyesini aldı. Bu, kalbin zaferiydi.” açıklamasını yaptı.

Kaptan Gabi ise, “Takımımın bugün ne yaptığına hala inanamıyorum. Bu kızlarla gurur duyuyorum. Başından beri inandık. Bugün biraz gergin oynadık. Ayrıca Japonya’yı tebrik ederiz. İnanılmaz işler yapıyorlar. Bu yaptıkları şey inanılmazdı.” dedi.

Haberi Paylaş

4.462 thoughts on “Ze Roberto: “Kalbin zaferiydi”

  1. kaan says:

    HARİKA BİR MAÇTI!! NASIL MÜCADELE EDİLİR EKOL ÜLKE NASIL OLUNUR NASIL MÜCADELE EDİLİR VS VS VS BREZİLYA RESMEN DERS VARDİ!! BU ARADA JAPONLARDA BU MAÇTA BELKİ DE TURNUVADAKİ EN İYİ SAVUNMASINI YAPTI JAPONLARA DA TEBRİKLER!! ÖZELLİKLE KAZANSALARDA KAYBETSELERDE HER SET SONU RAKİBİ SELAMLADIKLARI İÇİN!! MÜTHİŞ BİR SAYGI VE KÜLTÜR!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.