Zhu Ting, Dünya Şampiyonası’nı kaçıracak mı?

Sultanlar Ligi’nde Vakıfbank forması giydiği dönemde performansı ile dikkat çeken ve Çin Milli Takımı’nın 2016 Rio Olimpiyatları Şampiyonluğunda büyük katkısı olan 1994 doğumlu smaçör Zhu Ting’in, yazın oynanacak FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nı kaçıracağı düşünülüyor.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda el bileğinde yaşadığı sorun sonrası ameliyat olması beklenen Zhu Ting’in ameliyatının, 2022 yılı Şubat ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde olması planlanmıştı. Ancak pandemi kuralları sebebiyle bu ay ABD’ye gidemeyen yıldız oyuncunun ameliyat tarihinin nisan ayına ertelenmesi bekleniyor. El bileğinden geçireceği önemli ameliyat sonrasında ise Zhu Ting’in, 5 ila 8 ay arası bir süre hareketsiz kalması ve iyileşme sürecini tamamlaması gerekiyor. Bu durumda Çinli sporcunun, 23 Eylül- 15 Ekim 2022 tarihlerinde Hollanda ve Polonya ev sahipliğinde gerçekleşecek Dünya Şampiyonası’nda oynaması pek mümkün görünmüyor.

Zhu Ting’in, bu yaz Milli Takım sezonunda oynamayı planlamadığı ve voleybola 2023 yılında dönmeyi düşündüğü de söylentiler arasında.

Kaynak: ivolleymagazine.it

Haberi Paylaş

Comments are closed.