Ziraat Bankkart sezon açılışı yemeğinde buluştu

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin son şampiyonu Ziraat Bankkart’ın yeni sezon açılış yemeği Ankara’da yapıldı. Yemeğe takım oyuncuları, teknik kadro ve kulüp yöneticileri ile birlikte Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Ziraat Bankası Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Çakar da katıldı.

Yeni sezonun hem Türk voleybolu, hem de Ziraat Bankkart için başarılarla dolu bir yıl olmasını dileyen Alpaslan Çakar, “42 yıldır Türk voleybolunun gelişimi ve başarısı için mücadele eden kulübümüz, bu toprakların gençlerine spor yaptırmayı ve voleybol eğitimi vererek onları gerçek bir profesyonel olarak yetiştirip, Türk voleyboluna kazandırmayı misyon edinmiştir. Kulübümüz altyapılardan yetiştirdiği genç yetenekleri, A Takım ve Milli Takımlar seviyesine çıkartarak, ülke voleyboluna yıllardır sağladığı önemli katkıları sürdürmektedir. Hali hazırda Efeler Ligi’nde mücadele eden takımlardaki 19 oyuncu kulübümüz altyapısından yetişmiştir. Bunun yanı sıra A Milli takımlar düzeyinde 8 oyuncumuz, alt yapı kategorilerinde ise 14 Ziraat Bankkartlı oyuncumuz Milli Takımlarda mücadele etmektedir. Hayata geçirdiği altyapı yatırımları ve diğer faaliyetleriyle Türk voleybolunun marka değerini de arttıran kulübümüz, üst üste iki yıl şampiyon olma başarısı göstermiştir.”dedi.

Sözlerine emeği geçen yönetim, teknik heyet ve sporculara başarılarından dolayı teşekkür ederek devam eden Çakar, “Altyapıya ve Türk voleyboluna verdiğimiz desteğin sportif başarı ile taçlandırılması bizi çok mutlu ediyor. Bu başarıların devamını diliyorum. Bu sezon bizler için daha zorlu geçecek. Ülkemizi, geçtiğimiz yıl başarılı sonuçlar elde ettiğimiz Şampiyonlar Ligi’nde bu yıl da temsil edeceğiz. Ümit ediyorum ki yeni sezonda da önemli başarılara imza atarız. Bu vesile ile bütün sporcularıma, teknik heyetime ve tüm voleybol camiasına yeni sezonda başarılar diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Baş antrenör Mustafa Kavaz ise yaptığı konuşmada, “Teorik olarak çok iyi durumda olan takımımızı fiili olarak da üst seviyelere getirmek için her gün çok çalışıyoruz. Bu sene, geçtiğimiz yıl edindiğimiz tecrübelerle daha iddialı bir şekilde mücadele edeceğimiz Şampiyonlar Ligi’nde de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak takım kaptanı Arslan Ekşi, “Geçen yıl çok büyük bir mücadele vererek şampiyon olduk. Şimdi bu sezona odaklandık. Çok iyi bir kadro kuruldu. Çok iyi bir hocamız var. Bu sene de şampiyonluğu göğüsleyeceğimize inanıyorum.” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.