Zoran Terzic ve Eda Erdem Dündar derbi galibiyetini değerlendirdi

Misli.com Sultanlar Ligi 6. hafta maçında Fenerbahçe Opet’in deplasmanda Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-0 mağlup ettiği maçın ardından Başantrenör Zoran Terzic ve Kaptan Eda Erdem Dündar, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunarak galibiyeti değerlendirdi.

Zoran Terzic: Defanstan çıkardığımız topları çok iyi kullandık

Zoran Terzic, “Maçtan önce buradaki atmosferden bahsetmek istiyorum. Dolu tribünlere karşı oynadık. Güzel atmosfer vardı. Bizim ev sahibi oynayacağımız ikinci maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Bütün salonun Fenerbahçe taraftarıyla dolu olduğu atmosferde oynamak harika olacaktır. Bu maçlarda iki takımın seviyesi ne olursa olsun, takımların aralarındaki rekabetten dolayı çok önemli mücadele oluyor. Bugün de bu şekilde karşılaşma oldu. Takımımın çok ekstra ve olağanüstü şeyler yaptığını söyleyemeyeceğim ama kazanmaya yetecek kadar oynadık. Kontrolü elimizde bulundurduk. İyi defans yaptık. İyi servis attık ve iyi blok yaptık. Defanstan çıkardığımız topları çok iyi kullandık. İyi bitirdik maçı.” dedi

Takımın %64’lük hücum yüzdesiyle ilgili Terzic, “Maça tekrar bakıp bütün analiz etmemiz gerekiyor. Bazı oyuncularımız hücumda ekstra işler yaptılar, iyinin ötesinde oynadılar ama Galatasaray blok defansının iyi yerleşememesinin de bunda etkisi olabilir. Bizim bu kadar iyi atak yapmamızı, onların defansının iyi yerleşememesini kaynak göstermiş olabilirler.” değerlendirmesinde bulundu.

Eda Erdem Dündar: Biz daha iyi olan taraftık

Karşılaşmayı değerlendiren Eda Erdem Dündar, “Maç çok keyifliydi. İnanılmaz bir Galatasaray seyircisi vardı. Boş bir koltuk bile görmedim. Voleybol adına çok mutluluk verici bir şey, çok gurur duyuyorum. Gelen herkese de çok teşekkür ediyoruz. Maç keyifliydi. Ara ara Galatasaray çok güzel oynadı ama çoğunlukla biz, daha iyi olan taraftık. İyi servis atmaya çalıştık, bunun yanında defans ve defanstan çıkan topları öldürmekte başarılıydık. Güzel bir mücadele oldu. 3 puanı almamız gerçekten önemliydi. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Güzel bir galibiyet oldu.” dedi.

Macris ve Buse’nin rotasyonla oynuyor olmasına değinen Kaptan Eda Erdem Dündar, “Buse gelişim gösteren bir pasör. Aynı zamanda çok da istekli. Dışarıdan içine kapanık, sakin gözüküyor ama oyun içerisinde hırslı biri, bunu gösteremiyor. Antrenörümüz de pasör rotasyonuyla gidiyor. İkisiyle de takım olarak iyi hücum ediyoruz, bu bizim için önemli bir detay. Çünkü kritik anlarda illa ki pasör ya da oyuncu değişiklikleri olacaktır, sezon çok uzun. Zaten idmanlarımızda da sürekli rotasyonla oynuyoruz, birbirimize alışmamız için. Şimdilik keyifli gidiyor, umarım bunu koruyarak sezon sonuna yaymaya çalışırız.” diye konuştu.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.