Açılışı Fenerbahçe HDI Sigorta yaptı

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 24. hafta açılış maçında Arkas Spor’u ağırladı. Karşılaşmadan 3-0 galip ayrılan sarı lacivertliler, bu sonuçla ligdeki 19. galibiyetini elde etti ve ikinci sıradaki yerini korudu. Mücadelenin setleri 25-21, 25-20, 25-21 skorlarla sonuçlandı.

İlk sette iki takım birbirine üstünlük kurmakta zorlandı. Setin son bölümde Metin Toy ve Hidalgo ile rakibi ile farkı açan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-21 aldı.

İkinci sette Metin Toy art arda üç ace sayısı alınca skor 7-2’ye geldi.  Setin ilerleyen bölümlerinde farkın kapanmasına izin vermeyen Daniel Castellani’nin öğrencileri, seti 25-20 aldı maçta durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sette geriden gelerek skor üstünlüğünü ele alan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-21 kazandı ve maçtan da 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi bulduğu 19 sayıyla Fenerbahçe HDI Sigorta’dan Metin Toy olurken; Hidalgo 15, Yacine Louati 8, Ahmet Tümer 8 sayıyla oynadı. Arkas Spor’da ise Nicholas Hoag 17, Burutay Subaşı 11 sayıyla maçı tamamladı.

Maçın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

Fenerbahçe HDI Sigorta, 25 Mart Cuma günü deplasmanda Başkent temsilcisi Spor Toto’ya konuk olacak. Arkas Spor ise evinde ligin lideri Halkbank’ı ağırlayacak.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.