Alberto Giulani: Seviyemizi yükselttik

Voleybol Efeler Ligi’nin son şampiyonu Halkbank, aynı mutluluğu bu sezonda da yaşamanın hesaplarını yapıyor. Bu yoldaki en önemli sınavlarından birini yarın (11 Nisan, Perşembe) Fenerbahçe karşısında, İstanbul’da verecek. Burhan Felek Voleybol Salonundaki maç saat 14:00’te başlayacak.

Playoff çeyrek finalinde Halkbank Ziraat Bankası’nı 2-0, Fenerbahçe de Maliye Piyango’yu 2-1’lik serilerle geçip isimlerini yarı finale yükselmişlerdi.

Seviyemizi yükselttik

Halkbank’ta Başantrenör Alberto Giulani kendileri için büyük önem arz eden maç öncesinde soruları yanıtladı.

Fenerbahçe ile karşılaşacağınız yarı final serisi başlıyor. Neler söylemek istersiniz?

Seri maçların ilki hep en önemlisi olur ve bu ilk maçı evde oynamak büyük avantajdır. Fenerbahçe evinde taraftarlarının da desteğiyle ilk zaferi almak için savaş verecektir. Kısaca bizi yenmek için motivasyonları çok yüksek olacak. Ayrıca, Malatya’da, Türkiye Kupasında aldıkları galibiyetin şans eseri olmadığını kanıtlamak adına ellerinden geleni yapacaklarından eminiz.

Fenerbahçe’nin sezon boyunca performansını değerlendirir misiniz?

Halkbank ile anlaşmaya imza attıktan sonra benimle yapılan ilk röportajda da belirtmiştim; ‘Fenerbahçe takımı bizim en büyük rakibimiz olur’ diye. Çünkü bu sene Avrupa Kupalarında yer alamadılar ve şu anda bizden, Galatasaray ve Arkas Spor’dan çok daha az yorgun durumdalar. Yarı finaldeki diğer üç takımdan yaklaşık 10 maç daha az oynadılar. Bu müsabakaların yolculuklarının yorgunlukları da var elbette. Ayrıca yeni transferleri Oliva Hidalgo’nun gelişiyle takım dengesini yakaladı. Oynadıkları maçların biri hariç hepsini kazandılar.

Ya sizin takımınız Halkbank?

Sezonun son bölümlerinde, biraz da çok yoğun temponun etkisiyle yaşadığımız sakatlıklar nedeniyle, çeşitli dönemlerde birçok oyuncumuzdan faydalanamadık. Şimdi büyük kısmı iyileşip aramıza döndü. Oyunda dengemizi kurmaya çalışıyoruz. Ziraat Bankası’na karşı çeyrek finalde seviyemizi yükselttik. Son günlerde yaptığımız antrenmanlarda istediğim takımı görmeye başladım. Hepimiz hedefimize kilitlendik.


Haberi Paylaş