Alkışlar Aziz Yıldırım’a

Merhaba sevgili voleybol dostları… Voleybolda Milli takımlarımız olimpiyat elemelerinde istediklerini elde edemedi… Pekin 2008 Olimpiyatlara gitme hakkını elde edemedi. Sonuç benim için pek sürpriz olmadı. Çünkü takımlarımızın ve rakiplerinin kapasiteleri ortada. Sporcularımız sadece iyi mücadele ettiler ama galip gelmek için, Pekin’e gitmek için daha çok çalışmaları lazım. A’dan Z’ye herkesin… Gönlümüz takımlarımızın başarılarını yazmaktan, konuşmaktan yana ama olmadı…

Ligler milli heyecan yüzünden zorunlu aralardan sonra nihayet adam gibi başladı. Voleybol ligleri çok sıkı ve heyecanlı başladı. Tribünler dolmaya başladı. Vakıfbank Güneş Sigorta-Türk Telekom ve Ankara’da Türk Telekom-Eczacıbaşı Zentiva maçları son derece heyecanlı ve keyif vericiydi. Bu arada Caferağa Spor Salonu’nda yapılan Fenerbahçe Acıbadem-Vakıfbank Güneş Sigorta karşılaşması gelecek maçların da son derece çetin geçeceğinin sinyallerini verdi.

Erkekler voleybol ligi de son derece zorlu karşılaşmalara sahne oluyor. Bu arada 7 Şubat günü İstanbul’da 3 maç oynandı ama Burhan Felek Salonu’nda tek maç yoktu. Bu da çok düşündürücüydü. Nitekim birbirinden güzel 3 maçta Caferağa’da Fenerbahçe Acıbadem Vakıfbank Güneş Sigorta’yı 3-1, Akatlar’da Şahinbey Belediyesi Beşiktaş’ı 3-2 ve Yeşilyurt da kendi salonunda Fenerbahçe galibi Marmaris’i 3-2 mağlup ettiler. Ama medyanın ağırlık bölümü Caferağa Spor Salonu’ndaydı. Hâlbuki Burhan Felek Salonu’nda oynansa hem medya hem de seyirci adedi çok çok fazla olacaktı.

Fenerbahçe Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ı Halkbank maçında yaptıklarından dolayı eleştirmiştik. 7 Şubat Perşembe günü taraftarların Aysun’a küfürlü tezahüratlarına tepki göstermesi, “siz küfür edecekseniz gidin” demesi spor adına güzeldi, Fenerbahçe başkanına da bu yakışırdı. Yapılan iş spor’dur. Beden ve ruh eğitimidir. Aziz Yıldırım takımının mağlubiyetini göze alarak seyirciye tepki göstermiştir. Ve seyirci tavır takınarak tribünü terk etti ama Fenerbahçe yine de galip geldi. Bu nedenle ben Sayın Aziz Yıldırım’ın bu hareketinin Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar’ın dikkate almasını diliyorum. Özhan Canaydın gibi bu hareketiyle Aziz Yıldırım da spor adına ödülü hak etmiştir.
 
Öte yandan voleybolda 2. ligler ART’den yayınlanıyor, buna Ege TV’nin 3. lig yayınları eklendi. Voleybol adına güzel şeyler bunlar…

D Spor lig maçlarını, TRT 2 Arkas, Halkbank, Vakıfbank Güneş Sigorta ve Eczacıbaşı maçlarını veriyor. ART ve Ege Tv’nin eklenmesiyle yayın sayısı oldukça arttı. Ancak voleybola yayınlardan giren bir para yok. Dileğim en kısa zamanda bu yayınlardan takımlarımızın mali katkı sağlaması.

Bu arada geçtiğimiz günlerde ziyaretine gittiğim gecelerin kartalı, Türk voleybolunun duayeni Değer Eraybar’ın da sağlığına biran önce kavuşmasını diliyorum.

Bir iki sitemimim voleybol ailesine. Aziz Kalaoğlu tarafından organize edilen eski tüfeklerin yemeği her nedense (Belki sise takılmışlardır) bana göre yeterince ilgiyi göremedi. Eski Tavva yeni Koza’daki yemeğe daha çok voleybolcunun katılmasını bekliyordum… Belki gelecek toplantıda bu rakam artar.

Sağlıcakla kalın, Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.

Enver BAĞLARBAŞI

ebaglarbasi@mynet.com

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.