Alper Hamurcu’dan tur değerlendirmesi

Challenge Kupası’nda Bosna Hersek temsilcisi OK Gacko’yu 3-0 yenerek adını son 16’ya yazdıran Aydın Büyükşehir Belediyespor’un başantrenörü Alper Hamurcu turu Voleybolunsesi için değerlendirdi.

Alper Hamurcu, “İki maçta da çok iyi bir performans gösteren oyuncularımı tebrik ediyorum. Özellikle Anna Nicoletti’nin sakatlığı sonrası çok fazla rotasyonla oynama şansımız olmadı. Bu durum normal olarak oyuncularımızda ciddi bir yorgunluk yarattı. Bu maç, özellikle çok uzun süre alan oyuncularımızı dinlendirmek ve genç oyuncularımıza ritim kazandırmak hem de uzun zaman sonra takımla birlikte ilk maçına çıkan Anna’nın performansını görmek adına bizim için çok önemliydi. Maça gelecek olursak; beklentimizden daha dirençli ve özellikle servis etkinliklerini maçın başından sonuna kadar devam ettiren bir takımla oynadık. Aksadığımız en önemli nokta ise iyi manşet sonrası atak performansımızdı. Maçın geneli itibari ile iyi oynamış olsak da zaman zaman problem yaşadığımız bir gerçek.
Şimdi önümüzde zorlu bir Nilüfer belediyesi maçı ve sonrasında Challenge kupasındaki rakibimiz olan Kaposvar maçları var. Bu çok önemli iki maçtan da galip gelmek şu andaki en büyük önceliğimiz.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.