Filenin Ereğli’li Sultanları sıkı hazırlanıyor

2019 yılında kurulan Kdz. Ereğli Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

2019-2020 sezonunda Genç Kızlar’da şampiyon olan kulüp, katıldığı diğer Midi, Küçük ve Yıldız kategorilerinde finale yükselmiş ancak müsabakalar pandemi sebebiyle yapılamamıştı. Pandemi yasakları sebebiyle ara ara antrenman yapan takımlar altyapı müsabakaları oynanmaması sebebiyle 2020-2021 sezonunda sadece tecrübe kazanmak amacıyla 2.Lige yükselme müsabakalarına katıldı. Profesyonel lig oyuncularının da yer aldığı rakiplerle iyi mücadele eden ekip, bir de galibiyet aldı.

Ağustos ayından itibaren çalışmalara hız veren takım bu arada bir oyuncusunu İstanbul Ataşehir Kartalları Spor Kulübüne, bir oyuncusunu da Ankara Eryaman Gençlik ve Spor Kulübüne transfer etti.

Şu anda kulübün Genç, Yıldız, Küçük ve Midi Kızlar kategorilerinde toplam 2004-2009 arası doğumlu 25 oyuncusu, yaklaşık 2 ay önce başlayan Spor Okulunda da yaklaşık 2010-2013 arası doğumlu 50 öğrencisi bulunuyor.

Kulüp Başkanı Burçin Yürüten şu açıklamaları yaptı: “Ailemiz gittikçe büyüyor. Antrenörlerimiz sayesinde güzel bir ekip oluştu. Zonguldak İl Birinciliği Altyapı Müsabakaları 05.12.2021’de başlıyor. Müsabakalara Genç Kızlar ve Küçük Kızlar Kategorilerinde 1’er, Yıldız Kızlar Kategorisinde ise A ve B olmak üzere 2 takımla katılıyoruz. Kdz.Ereğli’den müsabakalara katılan tek kulübüz. Müsabakalar deplasmanlı statüde oynanacak. Zonguldak Merkez, Kilimli ve Çaycuma deplasmanlarına gideceğiz. Rakiplerimizde Kdz.Ereğli’ye gelecek. Müsabakaların seyircili oynanması durumunda tüm sporseverleri müsabakalara bekliyoruz. Tabii ki müsabakalara şampiyonluk amacıyla başlayacağız ancak öncelikli hedefimiz çocuklara spor yaptırmak. Desteklerini bizden esirgemeyen Özerband firması YK Üyesi Sayın Mehmet Özer’e ve her zaman yanımızda olan kulüp yönetim kurulu üyelerimiz Giz Denizcilik – Kutsi Başsarıoğlu ile HBA Temizlik – Hasan Aliefendioğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz.“

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.