Alt yapılarda yapılması planlanan değişiklikler

Altyapıdan üst yapıya sporcu yetiştirilmesi ve gelişmekte olan sporcuların optimal antrenman ve maç stresine maruz kalmalarının sağlanabilmesi için yapılan toplantıdan sonra alt yapılarda düzenlemeye gidildi.

Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan duyuru da çeşitli değilişlikler ve düzenlemeler voleybol camiasına aktarıldı.

Buna göre Dederasyon sitesinde yer alan duyurudan bazı başlıklar şöyle; Okul İl Birincilikleri Ekim, Kasım, Aralık aylarında, Kulüp İl Birincilikleri Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart aylarında yapılması ve 15 Mart’ta bitirilmesi. Okul Türkiye Şampiyonaları’nın Ocak, Şubat, Mart aylarında yapılması, Mart ayının sonunda okul maçlarının bitirilmesi (Grup, Yarı final ve final olmak üzere).

Kulüp Türkiye Şampiyonası’nın Nisan ayında Grup maçları Mayıs ayında Yarı final maçları ve hazıran ayında Final maçlarının yapılması kararlaştırıldı.

Federasyon Küçük Kızlar ve küçük erkekler kategorisinde de oyun kuralları ile ilgili değişikliğe gitmeyi planlıyor.

Bu amaçla 14 Ağustos 2011 tarihinde İstanbul’da, TVF 50. Yıl Voleybol Salonu’nda önümüzdeki sezonlarda küçükler kategorisinde uygulanması planlanan bu değişikliklerin uygunluğunun gözlemleneceği deneme maçları yapılacak.

Program şöyle;
YER: TVF 50. YIL VOLEYBOL SALONU-BASIN SALONU
TURNUVA PROGRAMI:
10.30 Toplanma ve kural değişiklikleri ile ilgili bilgilendirme
11.00 Kızlar deneme maçı
13.00 Erkekler deneme maçı
15.00 Değerlendirme toplantısı

FEDERAYON SİTESİNDE YAPILAN DUYURUNUN DETAYLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


Haberi Paylaş